Nīniste: Somija nepievienosies NATO bez Zviedrijas

Sauli Nīniste

Somijas prezidents Sauli Nīniste paziņojis, ka Somija nepievienosies NATO bez Zviedrijas.

“Mēs [Somija un Zviedrija] ejam roku rokā,” svētdien pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu paziņoja Nīniste.

Stoltenbergs vizītē Somijā svētdien atzina, ka Turcijas iebildes Somijas un Zviedrijas uzņemšanai Ziemeļatlantijas līguma organizācijā var neizdoties pārvarēt līdz jūnija beigās paredzētajam NATO Madrides samitam.

“Turcijai ir leģitīmas bažas par Zviedriju,” sacīja Stoltenbergs.

“Neviena NATO valsts nav piedzīvojusi vairāk teroristu uzbrukumu kā Turcija,” viņš piebilda.

Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās aliansē, taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainījis drošības situāciju Eiropā, tāpēc abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū ļoti strauji pieaudzis atbalsts dalībai NATO.

Alianses dalībvalstis pozitīvi vērtē Somijas un Zviedrijas uzņemšanu, vienīgi Turcija ir paudusi pretestību, apsūdzot abas Ziemeļvalstis par patvēruma sniegšanu kaujiniekiem no kurdu bruņotajiem grupējumiem, kas cīnās pret Turcijas valdību. Ankara arī paudusi neapmierinātību, ka 2019.gadā, kad Turcija sāka bruņotu operāciju pret Sīrijas kurdiem, Stokholma un Helsinki noteica sankcijas attiecībā uz bruņojuma piegādēm šai valstij.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jaba daba
jaba daba

Petrozavdska neliek mieru.

ruksis
ruksis

Norvēģi gan pievienojās. Laikam šiem vairāk pautu.

Stienis
Stienis

Jā – ielīst Erdoganam bez ziepēm.

Remi
Remi

Viņi tur jau no 1949 gada ir. Tad tāds Erdogans vēl padomā nebij.