NBS Latvijas sabiedrībai: “Mēs ik dienu gatavojamies karam, lai tas nebūtu”

NBS komandieris
NBS komandieris Leonīds Kalniņš

Atsaucoties uz pēdējā laikā informatīvajā telpā izskanējušajām spekulācijām no dažādiem avotiem par iespējamu apdraudējuma pieaugumu Eiropā, Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicinājuši sabiedrību šādus vēstījumus vērtēt kritiski.

“Krievijas propagandas mašinērija mēģina sēt bailes sabiedrībā par iespējamu Krievijas uzbrukumu Latvijai vai citai NATO dalībvalstij, tomēr mēs aicinām izvērtēt šos apgalvojumus kritiski,” norādīts NBS oficiālajā paziņojumā.

NBS norāda, ka “Krievija, mēģinot uzturēt esošo militāro spēju un tempu turpināt pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, jau būtiski samazinājusi savus personāla resursus un bruņojumu Latvijas robežas tuvumā, līdz ar to Krievijai nepietiek militārās jaudas un resursu, lai veiktu konvencionālu uzbrukumu pret NATO dalībvalsti”.

Tāpat “Krievijas militārā nespēja gūt uzvaru un milzīgie resursu zaudējumi jau vairāk nekā divus gadus ilgušajā karadarabībā Ukrainā, liecina par tās sistēmisku vājumu un stagnāciju visos tās komandvadības līmeņos.  Turklāt, lai krievija uzbruktu kādai no dalībvalstij, ir nepieciešams, lai tiktu izpildīti vairāki priekšnosacījumi un radīta specifiska situācija”.

Tāpēc NBS vērš uzmanību, ka “šādi priekšnosacījumi Krievijas agresijai pret  NATO dalībvalstīm nepastāv”.

“Jau gandrīz 20 gadus mēs esam pasaulē spēcīgākās alianses dalībvalsts. Uzbrukums mums, nozīmē uzbrukumu visām dalībvalstīm, kam sekos nekavējoša reakcija no NATO.”

“Pēdējā laikā Latvijas informatīvajā telpā no Latvijas un ārvalstu dažādiem viedokļu paudējiem izskanējuši populistiskas spekulācijas par mūsu nespēju aizsargāt valsti. Tāpēc mēs aicinām sabiedrību saglabāt vēsu prātu, nedalīties un nepastiprināt šādus vēstījumus. Daloties ar apšaubāmiem vēstījumiem, šīs personas neapzināti vai apzināti sniedz lāča pakalpojumu Krievijas agresīvajiem propagandas vēstījumiem”.

“Mēs, karavīri un zemessargi, mieru neuzskatām par pašsaprotamu. Tāpat kā lietuvieši un igauņi un citu NATO dalībvalstu karavīri, arī mēs ik dienu gatavojamies karam, lai tas nebūtu. Šis ir mūsu izvēlētais aicinājums un pienākums pret Latviju un atbildība par katru mūsu valsts iedzīvotāju. Tā vietā, lai kārtējo reizi tiražētu populistiskus ierakstus sociālajos medijos, aicinām visiem kopā stiprināt valsts drošību, iestājoties Zemessardzē, valsts aizsardzības dienestā, vai apgūt militārās pamatiemaņas brīvprātīgo rezervistu kursā”.

NBS norāda, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga drošības situācijai, kāda tā ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Francijā arī “pazūd” ekipējums?