NBS komandieris Graube: Esot NATO, mūsu uzvara ir laiks

NBS komandieris Raimonds Graube

Ņemot vērā Latvijas dalību NATO, lielas valsts armijas iebrukuma gadījumā mūsu bruņotajiem spēkiem sekmes garantētu spēja iegūt laiku, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” izteicies NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

“Kas attiecas uz mūsu spējām aizsargāties pret lielām un militāri spēcīgām valstīm, jāsaka – esot aliansē, mūsu uzvara ir laiks,” norāda Graube.

Viņš nedomā, ka Latvija spētu attīstīt tādas militārās spējas, lai pilnībā apturētu agresoru vai saviem spēkiem izdzītu to no valsts teritorijas, taču Latvija var veidot tādu aizsardzību, lai militāra uzbrukuma gadījumā iegūtu laiku, jo pēc politiska lēmuma pieņemšanas mums jau nāktu palīgā sabiedrotie. “Runājot līdzībās – arī bite var iekost lielam dzīvniekam tā, ka viņš negribēs stropam tuvoties. Un tāda veida aizsardzību mēs varam nodrošināt,” pārliecināts armijas komandieris.

“Ja mums jāiegūst laiks, pats svarīgākais ir apturēt pretinieka mobilitāti. Un ar mobilitāti mēs, pirmkārt, saprotam spēju pa gaisu piegādāt karavīrus uz viņu izvēlētiem mērķiem. Tātad pretgaisa aizsardzība un gaisa telpas kontrole kopumā. Otrs ir sauszemes mobilitāte. Mēs zinām šos piemērus Čečenijas karā, kur pārvietojās tanku kolonnas. Uzdevums ir apturēt šo kustību ar prettanku ieročiem, ar inženieru spējām, izmantojot Latvijas dabu, šķēršļus, – veikt pretmobilitātes pasākumus,” armijas taktiku iespējama iebrukuma gadījumā raksturo Graube.

NBS komandieris Graube atzīst, – daudz tiek runāts, vai tikai NATO neprovocē situāciju attiecībās ar Krieviju, bet cilvēki nereti aizmirst, ko darīja Krievija un ko darīja NATO 2008., 2009., 2010.gadā. “Pirms 2008.gada Krievija netika nekādā veidā provocēta, ne arī kā citādi izaicināta no NATO puses. Kādā sestajā, septītajā gadā Krievija pat varēja mēģināt iestāties NATO – tik draudzīgas bija attiecības! Un tad notika uzbrukums Gruzijai, ko neviens negaidīja. To pašu mēs varam teikt par Ukrainu. Visiem tas bija pārsteigums,” atgādina NBS komandieris.

Viņš uzsver, ka situācija ir sarežģīta, tāpēc arī nevienu risku nedrīkst novērtēt par zemu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: NRA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tekst ir pārāk īss
Tekst ir pārāk īss

Atņemiet militārismam finansējumu un tad redzēsiet, cik sadrumstalotā sabiedrībā būs jēga no jūsu iecerētā laika :)
Turklāt, lai kāds ģenerālis būtu, ja atbalsts ir politisks lēmums,
atzīšanās ir tā, ka tā nav Jūsu jurisdikcija.