NATO palīdzēs dalībvalstīm iegādāties 1000 “Patriot” raķešu

PATRIOT

NATO palīdzēs dalībvalstīm iegādāties kopumā līdz 1000 raķešu “Patriot”, lai palīdzētu tām labāk aizsargāt savu teritoriju.

NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra paziņojusi, ka atbalstīs vairākas valstis, tai skaitā Vāciju, Nīderlandi, Rumāniju un Spāniju, “Patriot” iegādē. Avoti nozarē ziņoja, ka līgumu summa varētu sasniegt aptuveni 5,5 miljardus ASV dolāru (aptuveni piecus miljardus eiro).

“Patriot” iegāde varētu palīdzēt NATO dalībvalstīm atbrīvot savas rezerves palīdzības sniegšanai Ukrainai.

Aģentūra norādīja, ka līguma nosacījumi būs izdevīgi arī citām valstīm, bet sīkāk nepaskaidroja.

“Krievijas raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumi Ukrainas civiliedzīvotājiem, pilsētām un ciemiem parāda, cik svarīga ir moderna pretgaisa aizsardzība,” norādīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. “Munīcijas ražošanas apjoma palielināšana ir būtiska Ukrainas un mūsu drošībai,” viņš piebilda.

NATO kā organizācija nesūta Ukrainai ieročus, bet to dara NATO dalībvalstis atsevišķi vai grupās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bombmaker
Bombmaker

Nu, bet protams. Militāri rūpnieciskais komplekss nīkuļo, tāpēc tie maitasputni centīsies paildzināt karu. Naudiņu ta gribas…. Par to pamatojumu… Palīdzēt SPĀNIJAI? Kurš, vellos, taisās apdraudēt Spāniju vai Nīderlandi? Stulbums.

Dindālz
Dindālz

Varbūt viņi ir atklājuši kaukādas provinces kurās nav neviena krievu oligarha vasarnīca un baidās ka pa tiem varētu šaut ar, nez, kartupeļiem no katapults…

Bombmaker
Bombmaker

Kādas katapultas? 21. Gadsimts tak. Ir tāda ierīce kā POTATO SHOOTER. Var sameistarot mājas apstākļos jebkurš no dažām plastikāta caurulēm. Man ir. Vispār jau nelielā attālumā var būt diezgan bīstams, ja trāpa vārīgā vietā. Kas uz Spāniju attiecas, no kaut kurienes jau tās raķetes jāpalaiž, ja nu patiešām gribētu. Un NE no Pleskavas apgabala taču. Un ne no Marokas. No kuģa? Tad tam jānokļūst piemērotā vietā, kur diezin vaik kāds šos laidīs…. ;-)

Tev?
Tev?

a tu paskaties krievu ziņas. Viņi tur regulāri sola nolīdzināt kādu Eiropas valsti ar ātomieročiem.