NATO nāk klajā ar skarbu atbildi Trampa izteikumam, ka viņš “mudinātu Krieviju uzbrukt NATO dalībvalstij, kas nemaksā pietiekami”

NATO Stoltenbergs

Sestdien, runājot priekšvēlēšanu mītiņā Dienvidkarolīnas štata Konvejā,
Republikāņu prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps paziņojis, ka nenodrošinās aizsardzību Krievijas uzbrukuma gadījumā NATO  dalībvalstīm, kuri nepilda savas finansiālās saistības, vēsta izdevums
ZDF.

Kā apgalvoja Tramps, viņa prezidentūras laikā NATO sanāksmē kādas lielas alianses dalībvalsts prezidents viņam esot jautājis, vai ASV aizstāvētu NATO valsti, kas neatvēlē pietiekami daudz līdzekļu aizsardzībai, gadījumā, ja tai uzbruktu Krievija.

“Viens no prezidentiem no lielas valsts piecēlās un teica: “(..) Ja mēs nemaksājam un mums uzbrūk Krievija, vai jūs mūs aizsargāsiet?”,” sacīja Tramps.

“Es teicu: “Jūs neesat samaksājuši? (..) “Nē, es jūs neaizsargāšu. (..) Es mudinātu viņus [Krieviju] darīt, ko, pie velna, viņi grib. Jums ir jāmaksā,” sacīja eksprezidents.

Šis Trampa paziņojums pamatīgi sadusmojis aizsardzības aliansi.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs kategoriski noraidīja Trampa paziņojumu:

NATO joprojām ir gatava un spējīga aizstāvēt visus sabiedrotos. Jebkurš uzbrukums NATO tiks sagaidīts ar kopīgu un spēcīgu atbildi. Jebkurš minējums, ka sabiedrotie neaizstāvēs viens otru, grauj mūsu visu, arī ASV, drošību,

teica Jenss Stoltenbergs, NATO ģenerālsekretārs.

“Šādi paziņojumi pakļauj amerikāņu un eiropiešu karavīrus paaugstinātam riskam,” turpināja Stoltenbergs un piebilda:

“Es sagaidu, ka neatkarīgi no ASV prezidenta vēlēšanu iznākuma, ASV arī turpmāk būs spēcīgs un apņēmīgs NATO sabiedrotais”.

NATO līgums paredz, ka dalībvalstis apņemas aizstāvēt jebkuru bloka valsti, kurai tiek uzbrukts.

Tā ir ievērojama reakcija no NATO vadības puses, uzsver ZDF žurnālists Florians Neihanns: “Tas ir neparasti, ka NATO ģenerālsekretārs tik ātri reaģē uz ASV prezidenta kandidāta paziņojumu. Un tas parāda, cik ļoti šie paziņojumi liek NATO justies neomulīgi.”

“Ja Tramps tiks pārvēlēts, viņam pat nevajadzēs oficiāli pamest NATO. Pat šaubas par to, vai ASV izpildīs savas alianses saistības, būtu pietiekamas, lai vājinātu NATO atturēšanas misiju. Tas ir tieši tas, par ko NATO partneri Eiropā tagad ir pamatoti nobažījušies,” piebilst žurnālists.

Baltais nams: Trampa izteikumi apdraud drošību

Baltais nams ASV prezidenta Džo Baidena vadībā reaģēja nekavējoties.

“Iedrošināt slepkavnieciskus režīmus iebrukt mūsu tuvāko sabiedroto valstīs ir drausmīgi un satraucoši,”

teica Endrjū Beitss, ASV prezidenta Baidena runasvīrs.

Baltā nama preses sekretārs Endrjū Beitss sestdien sacīja, ka šādi paziņojumi apdraud Amerikas nacionālo drošību un globālo stabilitāti.

Nesenās vizītes laikā Vašingtonā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs kliedēja bažas, ka ASV prezidenta vēlēšanu iznākums varētu apdraudēt NATO nākotni.

Avots: ZDF.de

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Realpolitics
Realpolitics

Tātad…. Ja nu Trumpja izteikumi visus tik ļoti satrauc, laikam jāatzīst, ka ES ir vienkārši NULLE. Galu galā, NATO sastāv no 31 valsts, vai ne? Labi, UK, Norvēģija un vēl pāris nav iekš ES….

Jefiņš
Jefiņš

Ko gan Tramps darīs ar tām valstīm, kas maksā pat vairāk? Vai nav kāds rupors, kas varētu Amerikā pabļaut, ka Tramps iztirgojis Ameriku krieviem- Putinam par monopoltiesībām celt viņiem luksa hoteļus ?

Jānis
Jānis

Viesnīcas? :))) Labāk pajautā, kam Klintone pārdeva urāna ieguves tiesības…

ZDF labais
ZDF labais

Komplimenti žurnālistam, lai gan uz kādu ordeni noteikti nevar pat cerēt.. tur nav tā patrepes kultūra un planciņa profesionalitātei. ZDF jau nevar nekas labs būt- tur nav ne padoes , ne valdes – ir tikai vadība. Kas tas par mediju uznēmumu var būt bez padomju varas un vertikāles

domātājs
domātājs

Kautkas ar ASV polītisko sistēmu būtu jāmaina, lai nevarētu demokratiski ievēlēt tādu amorālu ākstu kā Trampu.

Jānis
Jānis

1) tev ir jautra izpratne par demokrātiju, 2) kas ir – nepatīk tieša runa? ES valstis (izņemot poļus) NEKO nedara savai aizsardzībai; 3) amorāls ir Baidens, ļaudams sākties visiem iespējamiem konfliktiem visos karstajos punktos (pat nepacentās nevienu no šiem konfliktiem risināt diplomātiskiem līdzekļiem PIRMS sākās reāla karadarbība).

Strempu!
Strempu!

NATO būtu jāpilda savi pienākumi un mērķi, nevis jāžvankst par ko pļūtijis kaukāds izmetnis, kaukādā pāķu miestā.

a@a.lv

Svētdiena, brīvdiena, var just ka pietrūkst pro-Kremļa komentētāju.