NATO admirālis par varbūtējām Krievijas hibrīdoperācijām Latvijā: Katrai valstij ir jābūt spējīgai sevi aizstāvēt

27.03.2024. - Rīga, Latvija. Aizsardzības ministrs Andris Sprūds tiekas ar Militārās komitejas priekšsēdētāju admirāli Robu Baueru (Adm. Rob Bauer). Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Kā rāda karš Ukrainā, Krievija neuzbrūk pa tiešo un vēl pirms plašā iebrukuma 2022.gada februārī Krievija atbalstīja separātistus. Uz jautājumu, vai NATO kaut ko tādu uzskatītu par apdraudējumu, ja kas līdzīgs notiktu kādā no Baltijas valstīm, NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers atbildēja, ka, saskaņā ar NATO līguma 3.pantu, katrai valstij ir jābūt spējīgai sevi aizstāvēt.

“Ja valstī kaut kāds tāds notiktu, tad tā ir attiecīgās valsts atbildība gādāt par drošību. Ja mēs runājam par hibrīdoperācijām, piemēram, Latvijai būs uz to jāreaģē.

Protams, ja Latvija gribēs uzsākt konsultācijas ar citām dalībvalstīm, kā to paredz 4.pants, tas ir iespējams, iepazīstinot ar konstatēto apdraudējumu. Mēs par to runāsim un vienosimies, kā mēs kā alianse tālāk rīkojamies. Gribu atzīmēt, ka arī no citas valsts nākošas kiberdarbības ir pietiekams iemesls, lai iedarbinātu 5.pantu. Iedarbināt 5.pantu var ne tikai tieša uzbrukuma gadījumā,” uzsvēra Bauers.

Patlaban nav pazīmju, ka Krievija plāno iebrukt kādā no NATO valstīm, žurnālistiem atzina NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs. “Nav nekādu pazīmju, ka Krievija plāno uzbrukt kādai no  NATO  dalībvalstīm. Nedomāju, ka pastāv tieši draudi. Problēma ir tā, ka Krievijas ambīcijas sniedzas tālāk par Ukrainu. Mēs to zinām, tāpēc aliansei kopumā ir jākļūst gatavākai,” norādīja admirālis.

Vienlaikus NATO ir vienojusies uzskatīt Krieviju par apdraudējumu un attiecīgi alianse maina militāros plānus, pārfokusē uzmanību uz kolektīvo aizsardzību. Par šiem plāniem NATO vienojās samitā Viļņā un darbs ir saistīts ar to, lai “mēs būtu pārliecināti, ka varam aizstāvēties pret apdraudējumu”, norādīja Bauers.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Tāpēc nevajag ievēlēt tādus mīkstos kā “progresīvie”.

Magnis
Magnis

2O gados aizsardzības budžetā ir ieskaitīti 16 triljoni latu un eiro. Tas ir vairāk nekā visas valsts gada budžets. Kur ir kaut kas taustāms valsts drošībai????? Prezidentiem un ministriem augstākās klases automašīnas , ministru un ierēdņu izklaides braucieni, iespējams grezni dzīvokļi un īpašumi ārvalstu kūrortos, savas sporta komandas un t.t.t. Kur ir gaisa aizsardzība infrastruktūras objektiem, gaisa spēki, jūras spēki, zemes kājnieku spēki un t.t.t. un to transporta līdzekļi un bruņojums, tanki, haubices, start lins un t.t.t. Kāpēc virsniekiem nav atbilstošs atalgojums, kāds ir NATO valstīs un kādas ir pensijas 400- 500 eiro!!! Cik miljonus eiro LV katru gadu iemaksā… lasīt vēl »

Tīrija
Tīrija

Negaidīts trieciens ministram tapiņam- nelīdzēs figurēšana un ceļošana, skaļi lozungi un gudr vārdi par iluzoru drou aliansi un ko tik vēl ne, tomēr būs jākoncentrejas un pašmājas aizsardzību, politiski nepopulāriem lēmumiem un nekur neizbēgs obligātais militārais dienests, un PRO politiskā dzimuaudzināšana un īpašās tiesības būs vien jāpaslauka kur tām ir jābūt. Nāksies vien skolā visem daudz fiziskas nodarbības apgūt pa īstam nevis šķoboties un grozoties vai aizlīmējoties ar pirktām ārstu izziņām, kārtību visatļautības vietā un nāksies visas tās seksuālās audzinšanas un apmācības skolās atstāt uz miera laikiem. Tur pat arī uzpūstās histērisko sieviešu tiesbas

a@a.lv

kāds sakars ar rakstu?