Mūrniece: Krievija tuvāko piecu gadu laikā varētu atkal uzkrāt savu militāro ekipējumu

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA)

Tieša militāra apdraudējuma pie Latvijas robežām nav. Tomēr tuvākajos piecos gados Krievija varētu atkal uzkrāt savu militāro ekipējumu un koncentrēt militāros spēkus, pirmdien, 23. janvārī, žurnālistiem atzina Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Miers mūsu pasaulē ir trausls, un situācija var mainīties, turklāt tuvākie pieci gadi ir laiks pēc militārpersonu vērtējuma, kurā Krievija varētu atkal uzkrāt savu militāro ekipējumu un koncentrēt savus militāros spēkus.

Līdz ar to Latvijai ir jādara viss iespējamais, lai stiprinātu Latvijas aizsardzības spējas, “lai kritiskā brīdī, ja nu tāds gadījumā pienāktu, Latvija būtu pilnībā gatava stāties pretim arī iespējamai militārajai agresijai,” uzsvēra Mūrniece.

Valdības deklarācijā un valdībā apstiprinātajā informatīvajā ziņojumā minēts, ka iekšējā un ārējā drošība ir valsts galvenā prioritāte. Ministre pauda gandarījumu, ka tas ir ne tikai deklaratīvi, bet arī piešķirts finansējums aizsardzības spēju stiprināšanā.

Tas nozīmē, ka bez kavēšanās ir jāpabeidz visi iesāktie projekti, un tas jādara straujāk nekā darīts līdz šim, uzskata Mūrniece.

Mūrniece atgādināja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijai ir trīs prioritātes attiecībā uz raķešu sistēmām, proti, krasta aizsardzībai pret kuģiem, vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķešu artilērija.

Laikā no 2023. līdz 2025. gadam pretgaisa aizsardzībai plānots atvēlēt 600 miljonus eiro jeb katru gadu pa 200 miljoniem eiro. Pērn Latvija un Igaunija  NATO Madrides samita laikā parakstīja nodomu vēstuli par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi.

Patlaban gan nav zināms vai Latvija iegādāsies tieši “Nasams” pretgaisa aizsardzības sistēmas. Šāda sistēmu pērn Latvijā izvietoja Spānijas kontingents, kas iekļauts NATO Kaujas grupas sastāvā.

Mūrniece pauda cerību, ka drīzumā nonāks līdz kopīgam iepirkumam.

Tāpat Aizsardzības ministrija pagājušā gada rudenī sāka sarunas ar  ASV par “Kongsberg Defence & Aerospace” pretkuģu raķešu sistēmu NSM (Naval Strike Missile) iegādi. Mūrniece pauda cerību, ka jau šopavasar varēs parakstīt vienošanos par iepirkumu un piegādēm.

Tāpat ministrija turpina iepirkuma procesu par sešu “Himars” raķešu artilērijas sistēmu iegādi. Arī šajā jomā ministre pauda cerību, ka šopavasar varēs parakstīt līgumu ar ASV par šo sistēmu pasūtīšanu.

Mūrniece arī informēja, ka spēju stiprināšanā ir saņemti pirmie divi jaunie “Black Hawk” helikopteri, tāpat armija turpina saņemt bruņumašīnas “Patria”, tiek papildināti tuvās darbības rādiusa attāluma pretgaisa aizsardzības sistēmas “RBS-70” krājumi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pareizais
pareizais

Vai komandu{ Gulties ) Proti izpildīt?

IMHO
IMHO

Īstais laiks pieskatīt no Baltkrievijas uz Latvijas un Lietuvas robežu nosūtītos t.s. sīriešu u.. c. tūristus, kas pamanās šķērsot robežu, un to vietējos atbalstītājus ar ES pasēm aizvilkt uz tiesu māju. Skaidrs, ka Baltkrievu armija Ukrainu neapdraud, jo tur visi robežlauki ir piešauti, BY kareivju Ukrainas virzienā pamaz, bet nu ar mums un Suvalku koridoru sitācija ir cita. Mums taču žogs tik lēnu top un pretgaisa aizsardzība, lidmašīnu, haubiču, Leopardu un Haimarsu ir tik, cik ir. Krievijas sapratēji pat publiskā telpā runā, Daugavpilī Krievu savienības birojs paša pilsētas centrā, Manuprāt ir vērts ne tikai žogu uzcelt, bet kārtīgus ierakumus rakt… lasīt vēl »

Vanga
Vanga

Ja netiks apturēts Repatriācijas likums, tad pēc divdesmit pieciem gadiem starp Latkrieviju un Baltkrieviju atšķirības būs tikai ģeogrāfiskas

Glorijs Levits
Glorijs Levits

Tāds jau ir mērķis. Baltkrievi ir Latvijas pirmtauta

Savējie
Savējie

Tik apbrīnojami mīļi, ka kundze pieturas pie stereotipa, ka Krievijā viss jāskaita pa “pitel’etkam”. Tas noteikti no kundzes bērnības atmiņas ir palikušas.. Cik mīļi.. Pasaulē paātrinās, viss notiek ātrāk .

pozitīvās ziņas
pozitīvās ziņas

Vai tad viņiem kaut kas ir beidzies? Piemēram raķetēm pēc mūsu ziņām jau martā vajadzēja beigties. Interesanta aina paverās ja saglabā grāmatzīmes uz ziņām par notikumiem ukrainā un tad pēc pāris mēnešiem vēlreiz kritiski caurskata, kāda kopaina veidojas. Nav brīnums ka arvien vairāk cilvēki vairs netic un neskatās medijus.

Kremenaja
Kremenaja

Tanki takš drīz beigsies. Vairāk kā 3000 tanku uiliešiem mīnusā. Dzīvā spēka zaudējumi drīz būs tādi paši kā Ziemas karā. Izskatās, ka Manerheima ielu nodibinās Maskavijā pēc deokupācijas, lai Maskavija labāk atceras neiekārot svešas zemes.

Vajag sākt domāt
Vajag sākt domāt

Vai tad vēl neesi sapratis ar kādu koeficientu visus Krievijas zaudējumus pareizina, pirms publicē? Tie paši cilvēki un tie paši mediji stāsta par zaudējumiem, kas martā teica ka tūlīt tūlīt beigsies raķetes. Iesaku apskatīties ziņas no iepriekšējiem kariem un tad apskatītes enciklopēdijās, kādi skaitļi izrādījušies pēc tam. Un padomāt. Un vēl ir pats galvenais jautājums, par ko ir briesmīgs klusums – kādi ir Ukrainai zaudējumi, ja tur notiek faktiski nepārtraukta mobilizācija. Un kur palikuši Ukrainas 2500 vai cik tur tanki, kas Ukrainai bija kara sākumā un + vēl tie ko pavasarī rietumvalstis aizsūtīja, tas pats arī par lidmašīnām? Tagad atkal… lasīt vēl »