Lietuvas aizsardzības ministrs: “Zapad” ir lielākā problēma, kas mums bijusi

militārās mācības

“Tā, iespējams, ir lielākā problēma, kas mums ir bijusi – mācības patiešām ir plašas un to caurskatāmība ir tik niecīga. Piesardzīgi sakot, nepatīkami, ir tas, ka tajās simulēs uzbrukumu tā dēvētajām augsta potenciāla valstīm, tas ir, NATO.” Runājot par Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām “Zapad”, kas septembrī notiks netālu no Lietuvas robežas, intervijā sabiedriskajai televīzijai teicis kaimiņvalsts aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

Mācībās tiks simulēts uzbrukums Polijai un Baltijas valstīm.

“Tā nav aizsardzības [situācija]. Iespējams, ka tā ir simulācija par uzbrukumu NATO, konkrēti, Baltijas valstīm un, iespējams, Polijai. Jā, par to liecina mūsu un sabiedroto izlūkošanas dati,” informēja Lietuvas aizsardzības ministrs.

Karoblis norādīja, Militāro mācību “Zapad” laikā, ir iespējami “lokāli mēģinājumi pārbaudīt mūsu modrību”, intervijā teica kaimiņvalsts aizsardzības ministrs.

Lietuvas Valsts drošības departamenta un Aizsardzības ministrijas Otrā operatīvo dienestu departamenta ikgadējā draudu novērtējumā aprīlī teikts, ka Krievija ir pastiprinājusi savu militāri klātbūtni savās rietumu teritorijās un Kaļiņingradas apgabalā, tādēļ būtu spējīga 24-48 stundu laikā sarīkot atklātu uzbrukumu Baltijas valstīs.

Izlūkošanas dienesti arī brīdināja par iespējamām provokācijām “Zapad-2017” laikā septembrī.

No 14. līdz 20.septembrim Baltkrievijā plānotajās Krievijas un Baltkrievijas militārajās mācībās “Zapad 2017” piedalīsies 13 tūkstoši karavīru. Par to iepriekš paziņoja Baltkrievijas aizsardzības ministrs Andrejs Ravkovs. Viņš uzsvēra, ka tās būšot aizsardzības mācības. Savukārt Lietuvas izlūkošanas dienesti “pieļauj, ka īstenībā mācību dalībnieku skaits varētu būt lielāks. Turklāt mācību scenārijs ietver bruņotu konfliktu ar NATO. Daļa mācību notiks Lietuvas robežas tuvumā, Baltkrievijas teritorijā izvietojot lielu skaitu Krievijas karavīru un kaujas tehnikas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar