Lietuva un Polija kopīgi sola stiprināt NATO austrumu flangu

Lietuvas prezidents Nauseda

Lietuva un Polija kopīgi stiprinās NATO austrumu flangu, paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kurš otrdien kopā ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu novēroja mācības “Dragon 2024” Polijā, vēsta jauns.lv.

“Lietuvas un Polijas izpratne par drošības apdraudējumiem ir vienāda,” Nausēda teica Polijā. “Mēs turpināsim strādāt kopā, lai stiprinātu mūsu valstu un visa NATO austrumu flanga drošību,” apliecināja Lietuvas prezidents.

Nausēda uzsvēra, ka Krievija joprojām būs galvenais un ilgtermiņa militārais drauds aliansei kopumā, tāpēc Lietuva uzskata ciešu sadarbību ar Poliju drošības jomā par stratēģisku prioritāti.

Kā teica Lietuvas prezidents, Polija ir tieši iesaistīta Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, aktīvi piedalās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā un piedalās kopīgās militārajās mācībās.

“Esmu pārliecināts, ka mēs turpināsim stiprināt mūsu partnerību, īstenojot drošības iniciatīvas, kā arī kopīgi attīstot aizsardzības rūpniecību,” viņš sacīja.

Nausēda un Duda vēroja sabiedroto spēku kopīgo Vislas upes šķērsošanas operāciju.

“Dragon 2024” ir daļa no NATO rīkotajām mācībām “Steadfast Defender 24”, kas ir lielākās NATO mācības Eiropā kopš Aukstā kara.

Mācībās Polijā “apliecinās sabiedroto spēkus atturēšanas un aizsardzības uzdevumu veikšanā, sagatavosies iespējamai agresijai pret NATO sabiedrotajiem un izpildīs kaujas darbības uz sauszemes, gaisā un jūrā”, informēja Lietuvas Bruņotie spēki.

“”Dragon 24″ centrālā operācija ir ļoti augstas gatavības apvienotās operatīvās grupas izvietošana, lai palīdzētu sabiedrotajam agresijas gadījumā, kas arī parādīs militārās mobilitātes nianses un iespējamos izaicinājumus pāri valstu robežām,” norādīja armijā.

Pēc manevriem Vācijas “pastiprinātais Modrības brigādes bataljons no 7.marta pārcelsies uz Lietuvu, lai turpinātu mācības”.

Mācības notiek laikā, kad Lietuvā uzvirmojušas diskusijas par to, vai Polijas likumi ļautu tai aizstāvēt savu kaimiņvalsti uzbrukuma gadījumā.

Premjerministre Ingrīda Šimonīte pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Polijas juridiskie ierobežojumi “neparedz pienākumu” sūtīt karaspēku uz ārzemēm pat kara gadījumā.

Atbildot uz to, Nausēda sacīja, ka Polijas un Lietuvas kopīgo mācību mērķis ir panākt abu kaimiņvalstu kopīgu rīcību.

Polijas premjerministrs Donalds Tusks vizītes laikā Viļņā pirmdien sacīja, ka solidaritāte starp abām valstīm ir neapšaubāma.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aktrise pm
Aktrise pm

Mumsims toties šahu uzrauj un neko nestiprina, jo Ļoņa saka, ka viss šokolādē!

BRYSHKIN
BRYSHKIN

Rzeczpospolita, 4 tankisti un suns Šariks.