Latvijas robežu trijās dienās pārkāpuši 160 “bēgļi”, turpretī Lietuvā jau trešo diennnakti nav ielaists neviens nelegālais imigrants

Marija Golubeva
Iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/Par)

Tā vien šķiet, ka Lietuva radusi risinājumu migrantu krīzei, tos vienkārši valstī neielaižot un liekot doties turp, no kurienes nākuši, jo jau trešo diennakti pēc kārtas Lietuvā nav ielaists neviens nelegālais imigrants, bet aptuveni 150 cilvēki, kas nelikumīgi mēģinājuši ierasties valstī, piespiesti doties atpakaļ uz Baltkrieviju, pirmdien, 9. augustā, vēstī Lietuvas Valsts robežsardzes dienests un Statistikas departaments.

Turpretī par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu trīs dienās aizturēti jau 160 cilvēki,

informējušas Iekšlietu ministrijas atbildīgās amatpersonas.

Pašlaik Valsts robežsardze darbojas paaugstinātā gatavībā reaģēt un novērst nelegālu Latvijas robežas šķērsošanu.

Ņemot vērā, ka pēdējās dienās palielinājies nelikumīgas migrācijas spiediens uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze ir veikusi vairākus pasākumus.

Pirmkārt, grupa potenciālu nelikumīgo robežšķērsotāju netika ielaista valstī. Otrkārt,

sestdien uz robežas aizturēti 39 nelikumīgie robežpārkāpēji, svētdien – 35, savukārt pirmdien – 86,

informēja ministrijā.

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras “Frontex” eksperti.

Pagājušajā trešdienā premjers Krišjānis Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) paziņoja, ka Latvija plāno pasteidzināt Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi un piesaistīt papildu armijas spēkus tās drošībai.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pagājušajā nedēļā uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12. jūlija sniegto atbalstu robežsardzei. Armijai uzdots nodrošināt valsts austrumu robežas aizsardzību, izvēršot papildus novērošanas sistēmas, nodrošinot bezpilota lidaparātus, norīkojot papildus personālu, kā arī rīkojot regulāras militārās mācības.

Golubevas rīcības plānā Latvijas valsts robežas drošības stiprināšanai iekļauti desmit punkti, no kuriem viens paredz nodrošināties iespējamas krīzes gadījumam ar ātri izvietojamiem pagaidu risinājumiem, proti, paaugstinātas drošības dzeloņstieplēm.

Ja nelikumīgo robežpārkāpēju skaits augs dramatiski, tad valdība var izsludināt ārkārtēju situāciju daļā Augšdaugavas un Krāslavas novadu teritorijas,

un tajās nepieciešamais juridiskais režīms stājas spēkā nekavējoties, bet Saeimas lēmums būs nepieciešams, lai to apstiprinātu, paredz Golubevas plāns.

Iekšlietu ministre lūdz valdību izsludināt ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā

Lai aizsargātu Latvijas un Eiropas Savienības ārējo robežu pret “nelegālās migrācijas ieroča” pielietošanu, iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) ierosina valdībai izsludināt ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, informēja Iekšlietu ministrija (IeM).

Gadījumā, ja Ministru kabinets izsludinās ārkārtējo situāciju, tā tiks noteikta daļā Augšdaugavas un Krāslavas novadu teritorijas un paplašinās Valsts robežsardzes pilnvaras atturēt nelegālo migrāciju un atgriezt robežšķērsotājus, kas nelikumīgi pārkāpuši valsts robežu.

IeM arī norādīja, ka Lietuvas valdība ir noteikusi īpašu robežu apsardzības režīmu, kā rezultātā nelegālie migranti no Baltkrievijas teritorijas pēdējo dienu laikā arvien biežāk mēģina šķērsot Latvijas un Polijas robežas.

Trešdien, 11.augustā, ministre dosies uz Latvijas-Baltkrievijas pierobežu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar