Latvija pirks ATACMS un HIMARS

ATACMS

ASV Valsts departaments atbalstījis sešu “Himars” raķešu artilērijas sistēmu pārdošanu Latvijai, un tāpat Latvija iegādāsies arī augstas precizitātes un tālas darbības ATACMS raķetes, tviterī paziņojis Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Kopējā sistēmu iegādes summa esot aptuveni 220 miljoni ASV dolāru (193 miljoni eiro).

Līgums par iegādi tikšot parakstīts tuvāko mēnešu laikā. Tas būtiski stiprināšot NBS kaujas spējas un ASV un Latvijas stratēģisko partnerību.

Latvija raķešu artilērijas “Himars” un pretkuģu raķešu sistēmas varētu saņemt 2026./2027.gadā, septembra sākumā žurnālistiem atklāja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Latvijas aizsardzības resoram ir trīs raķešu sistēmu projekti. Tie ir krasta aizsardzība pret kuģiem, vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķešu artilērija.

Latvija un Igaunija kopīgi izvēlējušās iegādāties vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu “IRIS-T”, kas nozīmē, ka šis būs lielākais militārais iepirkums kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Patlaban netiek atklāta potenciālā līguma summa un citas detaļas, taču sistēmu piegādes varētu sākties 2025.gadā. Iepriekš ziņots, ka pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādei varētu veltīt ap 600 miljonus eiro.

Aizsardzības ministrija pagājušā gada rudenī sāka sarunas ar ASV par “Kongsberg Defence & Aerospace” pretkuģu raķešu sistēmu NSM (Naval Strike Missile) iegādi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ANNA
ANNA

Latvija jau 19 gadus ir NATO dalībvalsts un ir taču cītīgi maksājusi savus 2% no valsts kopprodukta, Tā nav maza summa ir jābūt nodrošinātai armijai un bruņojumam. Ja mūsu valdība pieteiks karu Krievijai, tad bez NATO reālas līdzdalības mums šo karu neuzvarēt, jo nepietiks tikai ar satelīta uzņēmumiem un ASV gudrajiem padomiem. Ja nu vienīgi spiestā kārtā ir dota komanda atbalstīt ASV ekonomiku,,,,,,

ērce
ērce

Pirkt vajag tikai tādas raķetes kas, vajadzības gadījumā, var sasniegt Kremli.

Trimbdadūrs
Trimbdadūrs

Priekš kam?
Tad jau vajag arī pirkt ieročus ar ko var iznīcināt Romas/Osmaņu/Persiešu impērijas?

iepērk jau novecojušas tehnoloģijas
iepērk jau novecojušas tehnoloģijas

par atacams pagaidām nevaru neko teikt, bet himars, ja domā stāvēt pretī Krievijai tad vairs nav īpaši efektīvs. Ļoti daudz video kur viņi ar radioelektroniskajiem līdzekļiem tiek aizvadīti prom no mērķa. Pašā sākumā viņš bija efektīvs. Tāpat arī storm shadow, pietiekami daudz video, kur nosēdināti pļavā un krievu karavīri veselu raķeti nes uz busiņu, lai nogādātu izpētei.

aaa
aaa

nez, izskatās vēl joprojām diezgan efektīvs. Tas ka aiznes uz busiņu izpētei nenozīmē ka kaut ko iemācīsies. Lai gan nē, iemācījās gan – tā vietā lai sūtītu dārgu tehniku, jāsūta tūkstošiem ķermeņu uzbrukumā. Vecā labā gaļasmašīna, neviens krievu diktators nav izdomājis neko efektīvāku.

Jeblonskis
Jeblonskis

Maukasbērni izzog valsts budžetu. Viss normāl.
Toties būsim gatavi aizsargāties pret mongoļu iebrukumu.

Kurnosovs
Kurnosovs

Atkal 220 milijoni?

Jeblonskis
Jeblonskis

Un drīz izrādīsies ka tomēr 330. Un nekas netiks atcelts, ne1 netiks sodīts. Pacepsies 2 dienas internetos un aizmirsīs. Kā jau dārzeņi, kā akvārija zivtiņas.

Šermans
Šermans

Vel derētu kaudzīte Phalanks, Minigun un Vulcan ar labu patronu skaitu.