Latvijā ierodas Kanādas bruņoto spēku komandieris Džonatans Vānss

Džonatans Vānss

Trešdien oficiālā divu dienu vizītē Latvijā ierodas Kanādas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Džonatans Vānss, informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Vānss tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS) un pārrunās NATO Varšavas sammitā pieņemto lēmumu īstenošanu. Aizsardzības ministrs Kanādas bruņoto spēku komandieri iepazīstinās ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, Latvijas ieguldījumu militārās infrastruktūras attīstībā un uzņemošās valsts atbalsta spēju stiprināšanā.

Savukārt 15.septembrī ģenerālis Džonatans Vānss tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Raimondu Graubi, lai pārrunātu nākamos soļus Kanādas vadītās daudznacionālās NATO spēku kaujas grupas izvietošanā Latvijā. 15.septembrī Latvijas un Kanādas bruņoto spēku komandieri piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos, lai godinātu kritušo karavīru piemiņu.

Vizītes laikā Kanādas bruņoto spēku komandieris apmeklēs arī Ādažu bāzi.

Septembra sākumā Latvijā notika darba vizīte, kuras laikā vairāk nekā 150 eksperti no Kanādas, Spānijas, Slovēnijas, Itālijas un Polijas bruņotajiem spēkiem ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem pārrunāja Kanādas vadītās daudznacionālā bataljona kaujas grupas izvietošanu Latvijā.

Savukārt 8.jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Tika pieņemts lēmums, ka 2017.gadā Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā izvietos daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts būs Kanāda, par pārējo valstu iesaisti tiks paziņots vēlāk. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Kanāda bija viena no pirmajām valstīm līdzās ASV, kas pēc 2014.gada martā veiktās Krimas aneksijas un drošības situācijas izmaiņām Eiropā operācijā “Reassurance” jau 2014.gada pavasarī nosūtīja Sauszemes spēku karavīru rotu uz Eiropu, kā arī sešus iznīcinātājus “CF-18” dalībai NATO patrulēšanas operācijā gaisa telpā virs Baltijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lauku vecis
Lauku vecis

Tas ir liels solis uz priekšu Latvijas integrācijai Rietumu civilizācijā!