Krievijas militārajā bāzē netālu no Somijas robežas parādās jaunas būves

Satelītu uzņemtie fotoattēli, kurus ieguvis Somijas ziņu medijs “Yle”, liecina, ka Krievija militārajā bāzē netālu no Somijas robežas ātrā tempā uzcēlusi trīs lielas jaunbūves. Tikmēr no Petrozavodskas pārcelts ekipējums karam pret Ukrainu.

Ziņots, ka jaunbūves izmanto Arktikas motorizētā strēlnieku brigāde un tā atrodas aptuveni 50 kilometrus no Somijas robežas. Tāpat arī tiek norādīts, ka arī Petrozavodskā tikusi uzcelta jauna militārā glabātuve.

Medijs norāda, ka šie projekti ir liecība tam, ka Krievija, pēc gadiem ilgas attīstības neesamības, ir atsākusi investīcijas militārajās bāzēs, kas atrodas netālu no Somijas robežas.

Līdz šim Krievija ir lielākoties koncentrējusi kājniekus netālu no Somijas robežas, lai tos pēcāk nosūtītu karam Ukrainā. 2022. gada jūlijā “Yle” ziņoja, ka bataljona līmeņa taktiskā grupa ir pametusi no Somijas netālu esošo bāzi Alakurtti , lai karotu Ukrainā. Tāpat arī, kopš Krievijas uzsāktā pilna mēroga kara Ukrainā, no Petrozavodskas bāzes pakāpeniski tikušas izvestas artilērijas sistēmas.

Investīcijas militārās infrastruktūras attīstībai netālu no Somijas robežas, visticamāk, ir iespējami atbildes soļi uz Somijas pievienošanos NATO, kas nozīmēs, ka Krievijai nākotnē vēl plašākā mērogā jāizretina savi spēki gar tās robežām.

Lai gan šo būvju attīstība nerada tūlītējus draudus Somijai, tā liecina par Krievijas vēlmi saasināt attiecības ar jauno NATO dalībvalsti.

Avots: Sargs.lv/ Yle

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
somu draugs
somu draugs

Ja Putlers grib taisīt ZZZ “operāciju”, viņš no somiem dabūs vēl vairāk pa purnu nekā no ukraiņiem.

ko tāds uztraukums?
ko tāds uztraukums?

Ko tad tagad skan vaimanas? Kad Somija iestājās NATO tad visi te priecājās. Tikai paši gudrākie aizdomājās, ka pretī jau būs atbildes solis. Tagad somam būs jāsadzīvo ka viņam vienmēr blakus atrodas krievs ar ieroci. Ko gribēja to dabūja, viss kārtībā.

atbilde
atbilde

Mēs redzam cik varens tas “krievs ar ieroci” ir Ukrainā. Ha !

Pavasara pretuzbrukums
Pavasara pretuzbrukums

Jā, es redzu. NATO 8 gadus karoja kaut kādā mazā Irākā. ASV ar citu valstu, pat Latvijas palīdzību Afganistānā vairāk kā 20 gadus karoja, beigās pilnīga izgāšanās. Tev taču ziņās katru dienu stāsta, kā visa pasaule pret krievu karo. Visi te dod ieročus, apmāca ukraiņu mobikus, ziedo karam. Šobrīd viss NATO bloks faktiski karo pret vienu Krieviju, no Ukrainas tajā karā ir tikai lielgabalu gaļa. Un kāds rezultāts? Ukrainā jau cik mobilizācijas viļņi? Te viens pirms vairāk kā mēneša puaro komentāros man mēģināja iestāstīt kā Ukraiņi pēc 1-2 nedēļām ar kasešu munīciju ieņemšot Bahmutu, lai es paskatoties Svitanu. Teicu ka… lasīt vēl »

asas
asas

un tev gribas, lai visi sajūsmā par krievu izgājieniem un paklausīgi klanās.vai tev ar 50 gadiem zem krieviem vēl nepietika????gribas vēl????

Pavasara pretuzbrukums
Pavasara pretuzbrukums

Skatoties uz Krievijas iedzīvotāju uz ceļiem safilmētajiem video, kādas armijas kolonnas, ar pilnīgi jauniem tankiem un ieročiem pārvietojas virzienos uz jaunajām bāzēm pie Somijas, un atceroties tepat vietējās ziņas, par Krievijas spēkiem, kas piedalās Baltijas jūrā mācībās, tas viss kaut kā galīgi absolūti neiet kopā ar to ko ukraiņi un delfi stāsta, kā uzvar. Tak teica ka līdz vasaras beigām Krimu dabūšot. Jau septembris. Pretuzbrukums pilnīgi izgāzies, beidzās ar aizsardzības ministra atlaišanu un gatavošanos totālai mobilizācijai, vismaz viņu amatpersonas publiskajā telpā jau gatavo tam sabiedrību.

asas
asas

parēķini, cik krievu katram ukrainim jānošauj, lai uzvarētu???stobri neturēs. kauns, ka neiet tiem nabaga ļaudīm palīgā.

stulbie krievi
stulbie krievi

Viss ko šie prot ir karot, un arī to ne sevišķi labi.

Jānītis
Jānītis

Bet tās ir Krievijas iekšējas lietas , kur un ko būvēt !

A Ameriks
A Ameriks

Vo vo, lai būvē kaut maskačkā

Ņils
Ņils

Jaņiss, es labprāt pačakarētos pa tavām iekšējām lietām.

aizsardzības ministra kandidāts Sūds
aizsardzības ministra kandidāts Sūds

Ko tie fiņiki tur špionē? Krievija ir miermīlīga valsts. Karēļi un finougri ir slāvu tautas

levitkucins
levitkucins

Nav vēsturiski taisnīgi, ka somi aizņem tik lielu teritoriju. Bet dzīvo tur kādos desmit proc. Mežu citiem vispār nav, a tiem bāzt nav kur kokus

asas
asas

nav taisnīgi iebrukt un iekarot citas tautas un valstis. krievija tik vien ir kā pārsimt km ar maskavu.

putlerkuce
putlerkuce

Tā ir okupētā Karēlija. Kad sabruks Krievu impērija, kolonizētās tautas gavilēs.