Krievija plāno raķešu šaušanas mācības pie Norvēģijas NATO manevru laikā

karaflote

Krievijas karaflote plāno šonedēļ veikt raķešu šaušanas mācības starptautiskajos ūdeņos pie Norvēģijas krastiem, kur pagājušajā nedēļā sākās NATO “Trident Juncture 18” – vērienīgākās militārās mācības kopš Aukstā kara beigām.

Norvēģijas lidostu un aeronavigācijas pakalpojumu operatora “Avinor” preses pārstāvis pavēstījis, ka Krievija par mācībām informējusi ar tā dēvēto NOTAM, kurā piloti brīdināti par potenciālām briesmām gaisa maršrutā.

“Tas ir rutīnas ziņojums, lai piloti var izlemt par izvairīšanos no rajona,” sacīja “Avinor” preses pārstāvis. Raķešu šaušana notiks no ceturtdienas līdz sestdienai uz rietumiem no piekrastes pilsētām Kristiansunnas, Moldes un Olesunnas.

“Nav nekā dramatiska. Mēs to esam ņēmuši vērā un sekosim līdzi Krievijas manevriem,” paziņoja Norvēģijas aizsardzības ministrs Franks Bake-Jensens.

NATO manevros, kas ilgs līdz 7.novembrim, piedalās aptuveni 50 000 karavīru no 31 valsts – 29 NATO valstīm, kā arī Somijas un Zviedrijas. Sauszemes manevri notiks Norvēģijas centrālajā daļā, jūras spēku manevri – Atlantijas ziemeļdaļā un Baltijas jūrā, bet gaisa spēku manevri – Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas gaisa telpā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: unian.info

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar