Krievija notēmēs raķetes uz ASV karabāzi Polijā

raķetes Iskander

Krievija notēmēs savas raķetes uz ASV karabāzi Redzikovas ciemā Polijas ziemeļos, kuru Maskava uzskata par draudu. Par to ziņo Polijas laikraksts «Rzeczpospolita», atsaucoties uz Krievijas militāro ekspertu Igoru Korotčenko.

Ballistiskās raķetes «Iskander-M» ar apmēram 400 kilometru darbības rādiusu tiks uzstādītas Kaļiņingradas apgabala Čerņahovskas aviobāzē pēc tam, kad ASV bāzē Redzikovā no nākamā gada būs izvietotas ballistisko raķešu aizsardzības sistēmas «Aegis» raķetes «SM-3 Block IIA».

Redzikova atrodas apmēram 300 kilometrus no Čerņahovskas.

«Rzeczpospolita», citējot Polijas ģenerāli – bijušo NATO izlūkošanas vadītāja vietnieku Jaroslavu Stružiku, ziņoja, ka Maskava izmantos ASV raķešu aizsardzības sistēmas klātbūtni Polijā, lai attaisnotu šīs bāzes atrašanos Krievijas raķešu darbības rādiusā.

Stružiks piebilda, ka Maskava 2010.gadā sāka īstenot plānu, lai līdz 2020.gadam visās savās raķešu brigādēs nomainītu raķetes «Točka», kuru darbības rādiuss ir no 50 līdz 120 kilometriem, ar ballistiskajām raķetēm «Iskander».

No 12 šādām brigādēm 10 jau ir aprīkotas ar raķetēm «Iskander», un raķešu nomaiņa vēl jāveic tikai brigādēs Čerņahovskā un Kurskā, ziņo laikraksts.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar