Krievija noņēmusi Igaunijas izvietotās bojas Narvas upē

Krievijas robežsardze naktī uz ceturtdienu noņēmusi 24 bojas, ko Igaunija izvietoja Narvas upē ūdens ceļa iezīmēšanai.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta Austrumu prefektūras Robežas un migrācijas kontroles dienesta vadītājs Ēriks Purgels stāstīja, ka ik pavasari Igaunijas un Krievijas robežsargi Narvas upē izvieto bojas ūdens ceļu iezīmēšanai.

Kā klāstīja Purgels, pagaidu kontrollīnija ir pastāvīgi iezīmēta gar sauszemes robežu, taču upes gultne laika gaitā mainās, tāpēc katru pavasari tiek pārskatīts ūdens ceļa marķējums. Pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā ūdens ceļi Narvas upē tika marķēti lielā mērā abpusēji vienojoties, tomēr kopš pagājušā gada Krievija nepiekrīt Igaunijas pozīcijai boju izvietošanā. Amatpersona sacīja, ka bojas vasaras sezonai Igaunija nolēma izvietot, balstoties uz 2022.gada vienošanos, jo tas ir nepieciešams, lai ūdens satiksmē novērstu kļūdas un makšķernieki un atpūtnieki ar laivām nejauši nenonāktu Krievijas ūdeņos.

Šogad Krievija ir paziņojusi, ka nepiekrīt apmēram puses no plānoto 250 boju atrašanās vietai. Igaunija izvieto gaismas bojas savos teritoriālajos ūdeņos atbilstoši Valsts robežu likumam un vietās, par kurām abu valstu robežsardzes dienesti vienojās 2022.gadā. Pirmās 50 bojas Igaunija Narvas upē izvietoja 13.maijā.

Taču ceturtdien ap plkst.3 Igaunijas atbildīgie dienesti atklāja, ka Krievijas robežsargi ir sākuši boju noņemšanu un nakts laikā no upes izveduši 24 bojas.

Purgels teica, ka Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments sazināsies ar Krievijas robežsardzes dienestu, lai pieprasītu paskaidrojumu par boju noņemšanu un lūgtu tās atdot. Krievija nav sniegusi atbildi uz Igaunijas līgumu pierādīt, ka ir mainījies ūdens ceļa maršruts, par kuru iepriekš bijusi vienošanās. Ja Igaunija nesaņems tādus pierādījumus, boju izvietošana turpināsies, paziņoja robežsardzes departamenta pārstāvis.

Bojas upē uz kuģošanas sezonas laiku ir tikušas izvietotas gadu desmitiem un tās ir nepieciešamas, lai novērstu kļūmes kuģošanas maršrutos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
smieklīgi
smieklīgi

Stulbajiem krieviem nav nekas gudrāks ko darīt. Nav brīnums, ka tā impērija ir tik atpalikusi.

otras puses viedoklis
otras puses viedoklis

Krievijas info telpā lasīju ka upe maina gultni, iepriekšējo gadu vietas upē vairs neatbilst robežām starp valstīm. Katru gadu abas valstis vienojās kurā vietā liks bojas atbilstoši valstu robežām, nevis upes līnijām. Igaunija šogad esot uzlikusi vienpusēji, savstarpēji nevienojoties, tur pat kur kādā no iepriekšējiem gadiem esot stāvējušas bojas, ņemot vērā upes līnijas, nevis valstu robežas. Noņemtas esot tikai tās bojas kuras neatbilstot valsts robežām. Un arī nākotnē kamēr nevienosies robežsargi ņemšot nost. Principā rakstā gandrīz tas pats ir pateikts.