Igaunijas premjers un ASV viceprezidents apsprieduši aizsardzību

Igaunija

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass un ASV viceprezidents Maiks Penss, svētdien tiekoties Tallinā, pārrunājuši abu valstu sadarbību aizsardzībā.

“NATO kopīgā pozīcija savaldīšanas un aizsardzības jautājumā Baltijas reģionā ir nostiprinājusies, un ASV ir neaizstājama loma drošības garantēšanā gan mūsu reģionā, gan visā Eiropā,” Ratasa teikto citē Igaunijas valdības preses dienests.

“Mūsu valstīm ir kopīgas vērtības, mums ir ciešas saiknes un sadarbība, un mēs esam pateicīgi ASV par to palīdzību Eiropas drošības nodrošināšanā,” Pensam sacījis Ratass.

Igaunijas premjers ASV viceprezidentam pastāstījis arī par Igaunijas elektroniskajiem risinājumiem sabiedriskajā sektorā. Ratass un Penss arī pārrunājuši abu valstu iespējas ciešāk sadarboties digitālajā jomā un kiberaizsardzībā, informē Igaunijas valdības preses dienests.

Ratass un Penss arī apsprieduši Eiropas Savienības un ASV sadarbību.

“Kā ES prezidējošā valsts mēs noteikti vēlamies dot savu ieguldījumu transatlantisko saikņu nostiprināšanā, kā arī cīņā pret terorismu un kiberdraudiem,” uzsvēris Igaunijas premjers.

Savukārt intervijā Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ETV Ratass teica, ka tikšanās laikā ar Pensu pārrunājis iespējas izvietot Igaunijā ASV pretraķešu sistēmas “Patriot”.

“Par to šodien runājām. Konkrēti par to, kad [šīs raķetes] varētu tikt izvietotas [Igaunijā], runas nebija.” sacīja Igaunijas premjers.

Jau ziņots, ka Penss svētdien ieradās divu dienu vizītē Igaunijā, kuras laikā viņam paredzēta tikšanās ar Baltijas valstu prezidentiem.

Igaunijas valdības preses dienests informē, ka svētdien Tallinā ASV viceprezidents tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu. Sarunās piedalījās arī Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers un aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

Pirmdien Penss kopā ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu piedalīsies apaļā galda diskusijā par kibertehnoloģijām un inovācijām, bet pēc tam viņam plānota tikšanās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem – Kaljulaidu, Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni un Lietuvas valsts galvu Daļu Grībauskaiti.

Vēl ASV viceprezidentam pirmdien paredzēta tikšanās ar Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerāli Riho Terrasu, Penss arī teiks runu Igaunijas un NATO valstu karavīriem.
Pēc vizītes Igaunijā Penss apmeklēs Gruziju un Melnkalni.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar