Igaunijas ārlietu ministrs: NATO ir trīs vai četri gadi, lai sagatavotos iespējamajai Krievijas agresijai

Marguss Cahkna

Igaunijas valdība lēš, ka Krievijai varētu būt nepieciešami “trīs līdz četri gadi”, lai sagatavotu “pārbaudījumu NATO”, 14. februārī vizītē Varšavā atzinis Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna.

Cahkna preses konferencē Polijas galvaspilsētā norādīja, ka  Igaunija  neuzskata Krieviju par tiešu draudu Baltijas valstīm, jo Maskava ir aizņemta ar uzbrukumu Ukrainai.

“Bet mums jāsaprot, ka Krievijas kara mašīna ir iedarbināta pilnā apjomā, gan ražošanas iespēju, gan mentalitātes ziņā, jo [diktators Vladimirs] Putins tagad kontrolē visu,” norādīja ministrs.

Igaunija, Lietuva un Latvija tiek uzskatītas par potenciālajiem mērķiem, ja Krievija kādu dienu nolemtu riskēt ar uzbrukumu NATO. Arī Polija, lai gan tā ir daudz lielāka, jūtas apdraudēta. Visas četras valstis ir pārliecinātas Ukrainas atbalstītājas.

Cahkna un Polijas aizsardzības ministrs Radoslvs Sikorskis uzsvēra, ka ir svarīgi saglabāt stingru atbalstu Ukrainai.

Igaunijas ārlietu ministrs atgādināja, ka 2017.gadā, kad viņš bija aizsardzības ministrs, Krievija pie robežas ar Baltijas valstīm izvietoja 120 000 karavīru. Kopš tā laika šie karavīri ir pārsviesti uz Ukrainu, kur daudzi no tiem ir nogalināti.

Cahkna uzsvēra, ka “Ukraina necīnās par mums, bet gan mūsu vietā”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bleķene
Bleķene

Puisis satraucies. Vai tad nevar kā mūsu riņš- vienā mierā, vienos lidojumos. Dzīve taču brinišķa un tik daudz miljonus var droši notrallināt. Valsts kanceleja taču bleķo pilnīgā ilgtspēja

Dr.NO
Dr.NO

Tas cilvēks ir vienkārši slims. Nu, droši viem arī homoseksuāls, bet tas nav būtiski.Ārstēties vajag, Čuhna!

Kimi
Kimi

Pēc dažiem gadiem demogrāfiskā situācija būs vēl bēdīgāka. Par to jau sen bija jādomā. Iespējams, neatgriešanās punkts jau ir aiz muguras.

Jeblonskis
Jeblonskis

Labāk būtu ieviesuši vienkāršu risinājumu visādu epidēmiju novēršanai. Dauņu izmetņi, blyad.
Savādāk uznāk 1 Kovids un viss pizda.
Tak Pūtins pat to iebrukumu Ukrainā atlika 2 gadiem. Jo nezināja “kas ta pie vella nu notiksies?!”.
A ko darija mūsējie? Veica papildreisus “repatriācijai”!
4 mēnešus sparīgi darija visu lai mums to Kovidu ievazātu, un tad izskatijās pārsteigti un izzaga budžetu.

Precīzāk
Precīzāk

Lai uzbruktu Krievijai !

tikai mieru
tikai mieru

Nav vairs 1940. gads.

ručka
ručka

Mūsu deputāti to ir sapratuši – būs gan tā karodziņu ssitēma skolā papardēs, gan tamponu automātu un Stambulas vairos- pilnīga PRo gatavība vienītības nacionālpatriotismā. Mēs te no tā vilka vairs nebaidamies