Iespējamo scenāriju Krievijas uzbrukumam NATO austrumu flangam atklāj vācu medijs

Trešais pasaules karš

NATO gatavojas iespējamajam Krievijas uzbrukumam alianses austrumu flangam, pamatojoties uz slepenu dokumentu, kas nonācis tā rīcībā, vēsta vācu tabloīds “Bild”.

Vācijas Aizsardzības ministrijas dokumentā izklāstīts iespējamais scenārijs konfliktam starp Krieviju un NATO, kas kulmināciju sasniegtu 2025. gadā.

Izstrādātais scenārijs paredzēts plašākajām NATO mācībām kopš Aukstā kara beigām, kuras šogad paredzēts rīkot Baltijas reģionā.

Drošības apsvērumu dēļ “Bild” nav atklājis visu dokumentā esošo informāciju par paredzēto NATO karaspēka pārvietošanos un iesaistīto karavīru skaitu.

Saskaņa ar dokumentā izklāstīto scenāriju 2024. gada februārī  Krievija  īsteno vēl vieni mobilizāciju, iesaucot 200 000 vīru. Pēc tam pavasarī sākas jauns uzbrukums Ukrainas frontē.

Ukraiņiem nesaņemot pietiekamu Rietumu palīdzību, saskaņā ar scenāriju krievi līdz jūnijam sakauj Ukrainas armiju.

Pēc tam jūlijā krievi uzsāk uzbrukumu Rietumiem, izmatojot kiberuzbrukumus un citas hibrīdkara metodes, kas pamatā tiek pielietotas pret Baltijas valstīm.

Reaģējot uz Baltijas valstīs izraisītajām etniskajām sadursmēm, Krievija septembrī savā teritorijā un Baltkrievijā organizē liela mēroga manevrus, kuros piedalās 50 000 karavīru.

Saskaņā ar izklāstīto scenāriju tālāka eskalācija notiek oktobrī, Krievijai Kēnigsbergas (Karaļauču) apgabalā izvietojot papildu karaspēka kontingentu un vidēja darbības rādiusa raķetes.

Decembrī Suvalku koridorā tiek izprovocēts “robežkonflikts” un “nekārtības ar daudziem upuriem”.

Dokumentā izklāstītais scenārijs paredz, ka brīdi, kad ASV pēc novembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām, iespējams, palikušas bez faktiska līdera, Krievija izmanto, lai organizētu iebrukumu NATO teritorijā, pielietojot to pašu scenāriju, kādu tā izmantoja 2014. gadā pret Ukrainu.

Saskaņā ar dokumentā izklāstīto scenāriju 2025. gada janvārī pēc Baltijas valstu un Polijas pieprasījuma tiek sasaukta NATO padomes sēde, kurā tās paziņo par pieaugušo apdraudējumu no Krievijas puses.

2025. gada maijā NATO izlemj par atturēšanas pasākumiem un “X dienā” nosūta uz alianses austrumu flangu 300 000 vīru lielu kontingentu, lai novērstu iespējamo krievu uzbrukumu Suvalku koridoram no Kēnigsbergas (Karaļaučiem) un Baltkrievijas.

Izklāstītais scenārijs beidzas mēnesi pēc “X dienas”, taču dokumentā nav teikts, vai saskaņā ar scenāriju NATO izdodas Krieviju atturēt no uzbrukuma.

Dokumentu par scenāriju Krievijas uzbrukumam NATO komentē Jānis Sārts

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts sociālajā vietnē “X” skaidro, ka Vācijas aizsardzības ministrijas dokuments par iespējamo scenāriju Krievijas uzbrukumam NATO ir “mācību scenārijs, kas vienmēr ir iedomāta situācija”. 

“”Bild” rīcībā ir nonācis mācību scenārijs, kas vienmēr ir iedomāta situācija, lai pārbaudītu militārās spējas vienā vai otrā jomā. Kādreiz scenāriji bija pilnīgi fiktīvi, ar neesošām valstīm un ģeogrāfijām. Tagad vairāk tiek piemērotas esošas valstis un ģeogrāfijas,” raksta Sārts.

“Šī nav slepena izlūkdienestu analīze, kas prognozē situācijas attīstību!”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pētījumi par naudu
pētījumi par naudu

Bezjēdzīgs scenārijs, tāpat kā pētījumi kovid laikā, ja piešķirta nauda tad pētīs jebko. Tas viss pieņemot ka Krievija ies karā tikai ar 50 000 karavīru. Tātad NATO pret tādu Krievijas spēku vajag 6x vairāk karavīru – 300 000. Bet kas notiek ja krievs nāk ar piemēram 300 000 karavīru? tad NATO pēc rakstā minētās proporcijas vajadzēs gandrīz 2 miljonus karavīru.

Real warfare
Real warfare

Redz, tas scenārijs tātad paredz, ka ukraiņi sadarbosies ar Krieviju. Ja tā nebūtu, tad arī pēc Ukrainas arminas sakaušanas šie ieķēpātos ilgstošā un asiņainā partizānu karā, kurš nu nekādi neļautu izbrīvēt kādus karavīrus, drīzāk otrādi.

Āliņģa Leons
Āliņģa Leons

Notikumu gaita izklausās ticama, izņemot sākumu. Volodjas vēlēšanas 17. martā, tātad mobilizācija būs visdrīzāk uzreiz pēc tām. U n tad 2 mēnešu laikā sakaus ukraiņus. Tas nebūs iespējams dēļ Anglijas pastiprinātā labu ieroču atbalsta. Taču gada beigās te sūdus varētu sagaidīt kaut vai krieviem paralēli karojot ar ukraiņiem, jo sūdiem Baltijā īstenībā pietiktu ar krievu izpratnē nelielu bandu.

Kaža
Kaža

Galīgi nav saprotams kādēļ varā bez partraukuma vairāk par 30 jeb 80 gadiem sēž okupētajvalsts kolaboranti un kā tas saistās ar valsts drošibu jeb tās imitāciju.

nagla
nagla

Panikai te nav vietas. Izskatās pēc bruņoto spēku mācību scenārija. Tādas ir rīkotas un būs arī turpmāk.