Graube: Baltijā neliels militārs saspringums kļuvis par ikdienu

Graube

Pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos Baltijas reģionā neliels militārs saspringums diemžēl ir jāpieņem kā sava veida ikdiena, izteicās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, komentējot pagājušās nedēļas izskaņā notikušo NBS personāla apziņošanu, kas tika veikta, jo vairākas dienas Baltijas valstu robežu tuvumā bija vērojama paaugstināta Krievijas bruņoto spēku aktivitāte.

Graube stāstīja, ka pirms brīvdienām NBS apzināja visus karavīrus, lai noskaidrotu, vai viņi ir gatavi noteiktajās stundās ierasties dienesta vietās. Graube negribot situāciju pārspīlēt, taču Krievijas militārās aktivitātes bijušas ievērojamas. Pieredze rāda, ka militārās darbības sākas tieši pēc militārajām mācībām, šorīt LNT piebilda NBS komandieris.

Krievija ir neprognozējama un tā ir lietojusi militāru spēku savu politisko ambīciju apmierināšanai, tāpēc diemžēl neliels militārs saspringums ir jāpieņem kā sava veida ikdiena, ar nožēlu konstatēja Graube.

NBS komandieris teica, ka nākamgad Latvijas drošības palielināšanai mūsu valstī ieradīsies ap 1000 citu NATO valstu karavīri, kas iecerēts kā nopietns atturēšanas mehānisms un noteikti nav vērtējami kā uzbrukuma spēki.

Gatavojoties šo karavīru uzņemšanai, NBS galvenajā mītnes vietā Kadagā pašlaik esot «liels būvlaukums». Divas jaunas kazarmas iecerēts pabeigt nākamā gada rudenī, bet līdz tam daļai karavīru nāksies padzīvot teltīs. Graube atzīmēja, ka apstākļi būs vienādi gan vietējiem, gan atbraukušajiem karavīriem.

Graube norādīja, ka visas mācības nenotiks tikai Ādažos, bet arī pie Alūksnes, Daugavpils un Skrundas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar