Ģenerālis Millijs: ASV cieši uzmana kodolieroču statusu ne tikai Krievijā, bet arī citās valstīs

Marks Millijs

Saistībā uz Krievijas diktatora Vladimira Putina nesen izteiktajiem kodoldraudiem, ASV pastiprināti vēro un uzmana kodolieroču statusu ne tikai Krievijā, bet arī citās valstīs, vizītes laikā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ādažu militārajā bāzē žurnālistiem sacīja ASV Bruņoto spēku Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks  Millijs (Mark Milley).

Viņš uzsvēra, ka Amerikas Savienotās Valstis šos draudus uztver patiešām nopietni. Ģenerālis arī norādīja, ka ASV karavīru klātbūtne Latvijā stratēģiskā līmenī sniedz iespēju apliecināt savu uzticību sabiedrotajiem un to, ka ASV ir viņu pusē, atturot jebkuru agresoru.

ASV Bruņoto spēku Apvienoto štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis norādīja, ka ASV ir viena no NATO nozīmīgākajām valstīm un uzticams sabiedrotais. Kā jau vairākkārt teicis gan ASV prezidents Džo Baidens, gan citi prezidenti pirms viņa – ASV ir apņēmušās izpildīt visas saistības, kas uz tām gulstas kā pilnvērtīga NATO dalībvalsts. 

“Esam šeit, lai trenētos, uzlabotu mūsu savstarpējo savietojamību, trenētu gan savu vadību, gan atstrādātu mazo vienību taktiku. Tā ir lieliska iespēja mūsu karavīriem attīstīt un pilnveidot savas prasmes. Savukārt stratēģiskā līmenī tā ir iespēja apliecināt savu uzticību partneriem, ka ASV ir viņu pusē, kas arī saistīts arī ar NATO līguma 5. pantu. ASV ir gatavas atturēt jebkuru agresoru un esam šeit, lai parādītu Latvijas armijai, ka savu apņemšanos uztveram nopietni,” uzsvēra ģenerālis M. Milijs.

Komentējot izskanējušās runas, ka Krievijas diktators V. Putins Krievijā grasās izsludināt kara stāvokli, viņš atzīmēja, ka NATO ir ļoti spēcīga alianse ar ļoti pamatīgām militārajām spējām. Ziemeļatlantijas līguma organizācija darīs visu iespējamo, lai aizstāvētu katru NATO dalībvalsti.

Savukārt vēršot uzmanību uz Krievijas autoritārā diktatora nesen izteiktajiem kodoldraudiem, ģenerālis uzsver – ja kādas valsts vadītājs runā par kodolieroču izmantošanu, tad tie ir draudi, kas uztverami ļoti, ļoti nopietni.

“Šo viņa [V. Putina] valodu un teikto mēs cieši uzmanām un vērojam arī ASV. Tikmēr bez publiskajiem izteikumiem mēs arī pastiprināti vērojam pašu kodolieroču statusu ne tikai Krievijā, bet arī citās valstīs.

Tādējādi – jā, mēs šos draudus uztveram ļoti nopietni. Tiesa, pagaidām gan neredzam neko tādu, piemēram, trauksmi Krievijas kodolatturēšanas vienībās, kas nozīmētu to, ka šie spēki ir paaugstinātā gatavībā. Vienlaikus tas nenozīmē, ka nākotnē kaut kas tāds nav iespējams. Mēs esam ļoti modri un turam savu gatavību patiesi augstā līmenī,” informēja ASV ģenerālis M. Milijs.

Komentējot, kāpēc NATO atteikusies ieviest lidojumu aizliegumu zonu virs Ukrainas, komandieris skaidroja – lidojumu aizliegumu zona pieprasa kādas citas valsts gaisa spēkus, kuri būtu gatavi to nodrošināt. Krievi šobrīd dominē Ukrainas gaisa telpā. Ja tiek izveidota lidojumu aizliegumu zona, tad kādam tur būtu jānodrošina patruļlidojumi, lai šis statuss tiktu ievērots, kas nozīmētu tiešu sadursmi ar Krievijas gaisa spēkiem. Ģenerālis atzīmēja, ka šobrīd tas nav kaut kas tāds, uz ko ir gatavs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs vai citas NATO dalībvalstis.

Sargs.lv jau vēstīja, ka sestdien 5. martā Latvijā vizītē uzturas ģenerālis M. Millijs, lai kopā ar Latvijas aizsardzības nozares vadību pārrunātu divpusējo sadarbību un drošību reģionā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Konkrēti šis ģenerālis ir pēdējais, no kura raustās mūsu ienaidnieki. Īsts komunistu draugs. Draudzīgs ar ķīniešiem tiktāl, ka brīdinātu viņus par ASV militārajiem plāniem, pilnīgi izgāzās (bet būtībā nodeva sabiedrotos), izvedot ASV karaspēku no Afganistānas un atstājot radikāļiem prātam nepatveramu daudzumu ekipējuma, kurš tikai daļēji bija padarīts kaujai nederīgs, nu un, protams, viss tas viņa uzskatu cirks par to, ka armijai ir jāsastāv nevis no niknākajiem un stiprākajiem, bezbailīgiem patriotiem, bet gan ikviena, neatkarīgi no fiziskā stāvokļa un neapšaubāmi gejiem, transvestītiem, grūtniecēm u.c. Viņaprāt, sanāk, ka galvenais armijā ir būt tolerantiem (nevis būt maksimāli efektīviem pretinieka slaktēšanā). Aha – iestāsti… lasīt vēl »

Lidido
Lidido

Ļoti labi un tā ir zināma cerība. Bet viena lieta ir tālumā vērot, pavisam cita… varbūt, ka izdotos patiešām tai ļaunuma impērijai nepārdot neko saežģītāku par sirpi un āmuru? Tikai Sansungs ir rīkojies adekvāti, bet visi pārējie mēģina vēl kaut ko noraut sev noderīgu no grimstoša kuģa… cik pazīstami. Patiešām pilnīgi neko. ne tikai elektroniku, bet arī tamponus un ieliknīšus ar spārniņiem

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Atkal tie amerikāņi. Nepietiek jau ar viņu FINCEN, kuram laikam darīt nav ko kā tikai uzraudzìt naudas atmazgāšanu Letviā.