Ģenerāļa vizīte Latvijā – labs signāls un mierinoši vārdi

ģenerāļa vizīte Latvijā

NATO rīcībā ir milzīgi resursi un Ziemeļatlantijas līguma organizācija spēj efektīvi aizsargāt Baltijas reģionu, uzskata NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis sers Adrians Bredšovs.

Komentējot plašsaziņas līdzekļos izskanējušo, ka NATO bruņutehnikai varētu būt grūtības pārvietoties Baltijas reģionā, ģenerālis žurnālistiem uzsvēra, ka šie izaicinājumi tāpat ietekmētu arī uzbrucēju. «Visi šie izaicinājumi ietekmē ne tikai to, kurš aizstāvas, bet arī to, kurš uzbrūk. Aizstāvis cenšas izmantot priekšrocības, kuras sniedz šīs lietas. Es teiktu, ka jebkas, kas ierobežo bruņutehnikas pārvietošanos, ir pozitīva [aizstāvja] priekšrocība,» norādīja Bredšovs.

Tāpat NATO ir pārliecināta, ka spēj organizēt ļoti efektīvu Baltijas reģiona aizsardzību. «Resursi, kas ir pieejami NATO, ir milzīgi un proporcionāli alianses izmēriem, kā arī tiem uzdevumiem, ar kuriem mēs saskaramies kolektīvās aizsardzības kontekstā. Aizsardzības plānu izstrādāšanas gaitā ne vienmēr tiek likts uzsvars uz simetriju. Tas nenozīmē, ka vienmēr vienai militārai vienībai tiek likta pretī tāda pati vienība. Tieši otrādi – bieži vien tieši nesimetriska atbilde sniedz priekšrocības,» norādīja NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks.

Ģenerālis Bredšovs uzsvēra, ka NATO rīcībā ir arī daudz augsta līmeņa komandieru, kas ir specializējušies ļoti dažādas teritorijas aizsargāšanā, kā arī pietiekoši adekvāts aprīkojums.

Komentējot Krievijas bruņoto spēku aktivitātes pieaugumu, NATO ģenerālis atzina, ka šī valsts investējusi savā armijā milzīgus līdzekļus. «Mēs katru mēnesi dzirdam par jauniem Krievijas bruņoto spēku pirkumiem. Ir jāuzdod jautājums – kam tas viss ir domāts. [Savukārt] NATO ir aizsardzības alianse. Paši NATO lēmumu pieņemšanas mehānismi apliecina, ka alianse nevar būt agresīva un apdraudoša. Mūsu bruņotie spēki ir proporcionāli kolektīvās aizsardzības uzdevumiem un ne vairāk. Mēs uzdodam jautājumu, kādēļ NATO dalībvalstīm būtu jārīkojas savādāk,» pauda Bredšovs.

Vienlaikus, ja Krievija centīsies panākt nozīmīgas izmaiņas savās militārajās spējās, aliansei uz to būšot jāreaģē. Ģenerālis norādīja, ka nevēlētos pieredzēt jaunu bruņošanās sacensību, jo NATO dalībvalstu ekonomikām šobrīd ir daudz citu izaicinājumu. Tāpat arī Krievijas tautsaimniecība nevarot atļauties jaunu bruņošanos sacensību, tomēr NATO turpinās saglabāt savus bruņotos spēkus tādā līmenī, kādi ir izaicinājumi, ar kuriem alianse saskaras, skaidroja ģenerālis.

Ģenerālis Bredšovs ieradies Latvijā, lai apmeklētu mācības «Steadfast Pyramid 2015» un «Steadfast Pinnacle 2015».

No 13.līdz 25.septembrim, Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinās NATO vingrinājums «Steadfast Pyramid 2015» un «Steadfast Pinnacle 2015», kurā piedalīsies 48 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, Somijas un Zviedrijas.

Avots: BNS

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar