Dombrava: Bruņoto spēku gatavība ir atbilstoša esošajiem drošības riskiem

Jānis Dombrava

Latvijas bruņoto spēku gatavība ir atbilstoša esošajiem drošības riskiem, šādu vērtējumu intervijā TV3 pauda Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA).

Politiķis uzsvēra, ka algotņu grupējuma “Vagner” un Baltkrievijas darbībām aizmugurē stāv Krievija ar savām interesēm, tāpēc Latvija rūpīgi vēro norises kaimiņvalstī un militāru spēku koncentrāciju tuvāk Latvijai novērtē kā jaunus drošības riskus.

Deputāts pauda, ka neredz nepieciešamību pašlaik Latvijas pusē veikt būtiskus jaunus soļus, neskatoties uz “Vagner” kādu jaunu kustību Baltkrievijā, lai arī pastāv zināmi provokāciju riski Suvalku koridorā. Viņš skaidroja, ka Latvijas militārpersonu vērtējumā bruņoto spēku gatavības pakāpe ir pietiekama, lai atbildētu uz esošajiem drošības riskiem.

Vienlaikus Dombrava atgādināja, ka kopš Krievijas kara pret Ukrainu sākuma ir pieņemti stratēģiski būtiski lēmumi gan NATO, gan nacionālā līmenī, palielinot gatavību atbildēt dažādiem drošības riskiem.

Komisijas vadītājs lēsa, ka Krievijas sāktā kara rezultātā samazinās Latvijas nacionālajai drošībai bīstamo Krievijas “urrā-patriotu” skaits mūsu valstī.

Savukārt taujāts, kas Latvijā tiek darīts iedzīvotāju civilajai aizsardzībai būtiskā patvertņu jautājuma risināšanai, Dombrava atzina, ka civilā aizsardzība valstī bija atstāta novārtā, bet Iekšlietu ministrijas jaunā vadība solot uz rudeni nākt klajā ar piedāvājumu risinājumiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmm
hmm

Vai to NA biedram izstaastiija biedrs Pjotrs Avens? NA ir pilniigaakie liekeezhi…

Jansons
Jansons

Tā nu ir ar mūsu politiķiem, galvenais gudri izteikties neko būtisku nepasakot. Īsto armijas gatavību uzzināsim tikai X stundā. Liela daļa mutes bojāru būs jau aiz dīķa.

Ainas tante no Ludzas
Ainas tante no Ludzas

Kad IDB priekšnieks tiks tiesāts par nodevību pret valsti pēc krimināllikuma 88.1. panta par palīdzību ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā?

Pāvils
Pāvils

Un kā tas izpaudās?

Haims
Haims

Armijas eksperts, kurš armiju tikai pa TV ir redzējis. Klauns.

Bungas
Bungas

Un pārējo izglītību un pieredzi aizstāj revolucionārā pārliecība.