Dānija divdesmit gadu laikā karaflotē ieguldīs 5,3 miljardus eiro

Dānijas karaflote

Dānija ceturtdien paziņoja, ka nākamo 20 gadu laikā ieguldīs 40 miljardus kronu (5,3 miljardus eiro) savā karaflotē un to modernizēs, lai atbilstu jaunajām drošības prasībām pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Skandināvijas valsts ir gatava sākt būvēt savus karakuģus, pavēstīja aizsardzības ministrs Mortens Bodskovs.

“Mēs saskaramies ar nopietnu situāciju Eiropā. Eiropā ir karš. Mēs tikko esam pārdzīvojuši koronavīrusa pandēmiju, un abi ir radījuši problēmas mūsu piegāžu drošībai,” žurnālistiem sacīja Bodskovs.

“Tas nav ilgtspējīgi, jo īpaši kara laikā Eiropā, ja Dānijas aizsardzībai būs problēmas ar kuģu un cita aprīkojuma būvniecību,” sacīja Bodskovs. “Tāpēc mēs tagad rīkojamies.”

Bodskovs neatklāja, cik kuģu tiks būvēts nākamajās divās desmitgadēs, taču sacīja, ka daudzi kuģi noveco un būs jānomaina.

“Tā ir liela daļa no mūsu flotes,” norādīja Bodskovs, minot patruļkuģus, mazos kuģus glābšanas darbiem piekrastē, inspekcijas kuģus un fregates.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krustpilietis
krustpilietis

Tas ir labi, tikai mūsu cukura ražotni gan mums varēja atdot atpakaļ.