Britu leiboristu līderis Korbins atsakās apliecināt uzticību NATO 5.pantam

Britu leiboristu līderis Džeremijs Korbins atteicies atbildēt uz jautājumu, vai viņa vadībā Lielbritānija aizstāvētu NATO dalībvalsti, kurai uzbrukusi Krievija.

Birmingemā ceturtdien notikušajās debatēs starp pretendentiem uz leiboristu līdera amatu Korbinam vairākkārt tika uzdots jautājums, vai viņš atbalsta NATO kolektīvās aizsardzības pamatprincipu, kas paredz, ka uzbrukums vienai dalībvalstij tiek uzskatīts par uzbrukumu visām alianses dalībvalstīm.

Taču Korbins atteicās apliecināt, ka viņš rīkosies saskaņā ar šo principu, ja kļūs par Lielbritānijas premjerministru, izvairīgi atbildot, ka viņš vēlas panākt tādu pasauli, kurā nebūšot vajadzības pēc kariem.

«Jūs acīmredzami censtos, pirmkārt, izvairīties no tā, ka tas notiktu, jūs veidotu labu dialogu ar Krieviju, lai to aicinātu un atbalstītu tās centienus ievērot robežas,» izteicās Korbins, kurš pārstāv leiboristu partijas galēji kreiso spārnu.

«Mēs censtos ieviest robežu demilitarizāciju starp Krieviju, Ukrainu un visām citām valstīm pie robežas starp Krieviju un Austrumeiropu,» piebilda pašreizējais leiboristu līderis, kuram šobrīd nākas cīnīties par sava krēsla saglabāšanu.

Kopš 23.jūnija referenduma, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), leiboristi iesaistījušies iekšējā cīņā par turpmāko partijas kursu.

Korbinam izaicinājumu metis Ouens Smits, kurš uzstāj, ka leiboristiem izredzes uzvarēt vēlēšanās ir tikai viņa vadībā.

Smits debatēs uzsvēra – ja viņš būs premjers, Lielbritānija noteikti palīdzētu sabiedrotajiem, kas būtu pakļauti Krievijas uzbrukumam.

Korbins jau sen uzstājies kā pacifists un savulaik atbalstījis Apvienotās Karalistes izstāšanos no NATO, lai gan pēdējā laikā viņš savu toni mainījis un tagad runā vienīgi par alianses lomas ierobežošanu.

Viņš iestājas arī par Apvienotās Karalistes atteikšanos no kodolieročiem un iepriekš paudis viedokli, ka Tuvo Austrumu miera procesā būtu jāiesaista tādas islāmistu kustības kā «Hamas» un «Hizbollah», lai gan Lielbritānijā abu organizāciju militārie spārni atzīti par teroristiskām organizācijām.

Korbins arī izteicies, ka Krievijas iebrukumu Ukrainā esot izprovocējusi NATO un Ziemeļatlantijas aliansē, iespējams, nevajadzēja uzņemt savulaik PSRS okupācijā vai politiskā un militārā pakļautībā bijušās Austrumeiropas valstis.

Lai gan Smitu atbalsta vairums deputātu, kas leiboristus pārstāv parlamentā, Korbins bauda plašu atbalstu ierindas biedru vidū.

Paredzēts, ka uzvarētājs cīņā par leiborista līdera krēslu kļūs zināms 24.septembrī.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar