Baltijas valstis un ASV paraksta aizsardzības sadarbības ceļa kartes turpmākajai piecgadei

ASV armija

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji Vašingtonā parakstījuši aizsardzības sadarbības ceļa kartes ar Amerikas Savienotajām Valstīm turpmākajiem pieciem gadiem.

Aizsardzības sadarbības ceļa kartes nosaka starpvalstu attiecības aizsardzības un nacionālās drošības jomā līdz 2028. gadam. Šajos dokumentos aprakstītas paveicamās darbības, lai uzlabotu Amerikas Savienoto Valstu un katras Baltijas valsts bruņoto spēku spējas un savstarpējo savietojamību.

Visās divpusējās sadarbības ceļa kartēs par prioritāti ir noteikta NATO atturēšanas spējas uzlabošana, lai stātos pretī agresorvalstu apdraudējumam reģionā.

Turklāt, ceļa kartēs pausta Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības sekretāra apņemšanās panākt Amerikas Savienoto Valstu bruņoto spēku pastāvīgu uzturēšanos katrā Baltijas valstī rotācijas kārtībā.

Papildus tam, ceļa kartes veicina sadarbību dažādās aizsardzības jomās, tajā skaitā pretgaisa un pretraķešu aizsardzībā, informācijas tehnoloģiju un kiberdrošības sfērā, kā arī starptautisko militāro operāciju ietvaros, militārās infrastruktūras attīstībā un citur.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar