Baidens apsver vairāku tūkstošu karavīru sūtīšanu uz Austrumeiropu un Baltijas valstīm, vēsta laikraksts

ASV karavīri

ASV prezidents Džo Baidens apsver iespēju nosūtīt vairākus tūkstošus ASV karavīru, arī karakuģus un lidmašīnas, uz NATO Baltijas un Austrumeiropas dalībvalstīm, svētdien vēstīja laikraksts “New York Times”, atsaucoties uz administrācijas amatpersonām.

Šis solis iezīmētu nopietnu pavērsienu Baidena administrācijā, kas līdz pēdējam laikam ieturējusi savaldīgu nostāju Ukrainas krīzē, baidoties izprovocēt Krievijas iebrukumu, skaidro laikraksts.

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pastiprinot draudīgās darbības pret Ukrainu, bet ASV un Krievijas amatpersonu sarunām nespējot mazināt viņa kareivīgumu, administrācija tagad sākusi atkāpties no neizprovocēšanas stratēģijas.

Sestdien sanāksmē prezidenta Kempdeividas rezidencē augsta ranga Pentagona amatpersonas iepazīstinājušas Baidenu ar vairākām iespējām pārvietot ASV militāros līdzekļus krietni tuvāk Putina durvju slieksnim, norādīja administrācijas amatpersonas.

Šo iespēju vidū ir 1000 līdz 5000 karavīru nosūtīšana uz Austrumeiropu, kā arī šī skaita palielināšana desmitkārtīgi, ja situācija pasliktināsies.

Amatpersonas ar laikrakstu runāja ar nosacījumu, ka tiek ievērota viņu anonimitāte, ņemot vērā, ka tās nav pilnvarotas izteikties publiski par iekšējām debatēm.

Sagaidāms, ka Baidens pieņems lēmumu nedēļas sākumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Atceroties neseno nožēlojamo un kaunpilno ASV karaspēka izvešanu no Afganistānas un pārējos senilā Džo ārpolitikas un aizsardzības politikas “ģeniālos” izgājienus, es šoreiz teiktu, ka šī nav laba ziņa.

Pauris
Pauris

Krievu (cccp) kaunpilno izvākšanos no Afganistanas tu neatceries? Tev selektīva atmiņa, padomiet.

circenis
circenis

yankees go home!

PILSONIS
PILSONIS

ne circenis, bet strekoza