ASV plāno nosūtīt uz Baltiju bruņoto spēku papildvienības

bruņoto spēku vienība

NATO un ASV tuvākajā laikā rīkos kopīgas mācības Baltijas reģionā, kā arī plāno nosūtīt uz šo reģionu savu bruņoto spēku papildu vienības, pavēstījusi ASV valsts sekretāra palīdze bruņojuma kontroles un starptautisko vienošanos pārbaudes jautājumos Rouza Getemillere.

Kā intervijā pastāstīja Getemillere, gan NATO, gan Pentagonā notiek intensīvs darbs kopīgu mācību organizēšanā un plānošanā Baltijas reģionā. Jau tagad notiek pastāvīgs mācību un apmācības cikls, uzsvēra ASV valsts sekretāra palīdze.

Viņa kā piemēru minēja to, ka gaisa spēku kopīgās mācībās nupat piedalījušās ASV gaisa spēku eskadriļas lidmašīnas, bet nākamnedēļ sāksies ASV un Igaunijas specvienību kopīgas mācības.

Getemillere arī sacīja, ka NATO Austrumeiropas dalībvalstu drošības sajūtas veicināšanai ir paredzēts tur provizoriski izvietot militāro aprīkojumu un tiek plānots nosūtīt uz Baltijas reģionu bruņoto spēku papildu vienības.

Amatpersona piebilda, ka nevar pateikt precīzus termiņus, kuros varētu notikt šie plānotie pasākumi, un var tikai apstiprināt, ka pašlaik notiek tikai plānošana.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar