ASV palielina karavīru skaitu Latvijā un nosūta sešus helikopterus

ASV palielina karavīru skaitu Baltijā

Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē ieradušies vairāk nekā 70 ASV karavīru ar sešiem helikopteriem UH-60 «Black Hawk», tādējādi pastiprinot Baltijas valstu drošību, vēsta sargs.lv.

Lai atbalstītu ASV iniciatīvu «Strong Europe» un operāciju «Atlantic Resolve», vakar Lielvārdē ieradās vairāk nekā 70 ASV karavīru ar sešiem helikopteriem. Viņi Latvijā piedalīsies kopīgos treniņos ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un sniegs atbalstu vairākās starptautiskajās militārajās mācībās, tai skaitā «Saber Strike», kas norisināsies jūnijā Baltijas valstīs un Polijā.Kaujas helikopteru bataljons atradīsies Lielvārdē līdz novembra beigām. Kopumā Latvijā tagad uzturēsies jau aptuveni 210 ASV karavīri, jo Ādažos kopš marta ir izvietoti aptuveni 140 šīs valsts karavīri ar sešiem tankiem M1A2 «Abrams» un sešām bruņumašīnām M2A3 «Bradley».Piloti, helikopteru apkalpes un tehniskā nodrošinājuma speciālisti ieradušies Latvijā no Hanteras armijas bāzes Savanā, Džordžijā.No Džordžijas štata Latvijā bija ieradušies arī 3.kājnieku divīzijas «Raider» 1.bruņotās brigādes kaujas grupas 7.kājnieku pulka «Cottonbalers» 2.bataljona karavīri, kas jau kopš marta atrodas Ādažos. Viņus atbalsta arī 173.kājnieku brigādes 91.kājnieku pulka 1.eskadriļas karavīru vada līmeņa vienība. Karavīri uzturas Eiropā jau no marta sākumā, sākotnēji viņu bāzes vieta bija Vācijā, pēc tam Polijā.Lai uzņemtu ASV karavīrus Lielvārdē, Gaisa spēku aviācija bāzē veikti nozīmīgi infrastruktūras sagatavošanas darbi. Aviācijas bāzē atjaunotas 20 istabas, kurās var izmitināt līdz 110 karavīriem, veikta elektroinstalāciju, ūdensvadu un grīdas seguma nomaiņa un citi remontdarbi. Tāpat tika iepirktas mēbeles un veļas mazgājamās mašīnas, kā arī labiekārtota atpūtas telpa. ASV karavīriem dzīvojamajās telpās būs pieejams arī bezvadu internets.

Tāpat ir sākts arī ēdnīcas atjaunošanas darbs.

Kā zināms, pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka operāciju «Atlantic Resolve» – tā ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā. Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

Pērn Latvijā atradās arī Norvēģijas Bruņoto spēku karavīri. Šogad to plāno darīt arī Vācija un Dānija.

Baltijas jūrā maija sākumā ienācis arī ASV vadāmo raķešu kuģis iznīcinātājs “Jason Dunham», tādējādi pastiprinot operācijas “Atlantic Resolve” spēkus.

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar