AM: Jāpaplašina NATO redzējums par civiliedzīvotāju aizsardzības plāniem

12. oktobrī Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece Milānā, Itālijā piedalījās NATO Ātrās reaģēšanas korpusa Itālijā organizētājā ikgadējā seminārā “Eagle Eye 2022”, kas šogad bija veltīts cilvēku drošības un civiliedzīvotāju aizsardzības jautājumiem.

“Krievija vairs neslēpj, ka viens no uzbrukumu mērķiem ir civiliedzīvotāji. Ukrainas pieredze iezīmē konkrētus soļus, kā jau savlaicīgi varam pilnveidot mūsu aizsardzības plānus, lai ne tikai novērstu militārus draudus, bet glābtu pēc iespējas vairāk iedzīvotāju. Šie soļi nekavējoties jāsper reģionālā, nacionālā un arī starptautiskā līmenī,” seminārā uzsvēra B. Bļodniece.

Parlamentārā sekretāre starptautiskajā seminārā aplūkoja Ukrainas pieredzi civiliedzīvotāju aizsardzības jomā un iepazīstināja ar secinājumiem, kas ļaus attīstīt visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu Latvijā, īpaši, medicīnas, civilās aizsardzības un sabiedrības informēšanas jomās.

Analizējot Ukrainas pieredzi, B. Bļodniece aplūkoja tādus jautājumus kā civilās aizsardzības patvertņu nodrošināšana, apziņošanas sistēmas modernizēšana, civilās aizsardzības jomas pilnveidošana pašvaldību līmenī, komunālo pakalpojumu nodrošināšanu krīzes situācijā, evakuēto iedzīvotāju izmitināšana, kara medicīnas attīstīšana, informatīvās telpas stiprināšana un citas jomas, kuru pilnveidošana ļaus stiprināt civiliedzīvotāju aizsardzību Latvijā.

Semināra “Eagle Eye 2022” lektoru vidū bija arī Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā, ASV armijas Āfrikas pavēlniecības, Turīnas Universitātes, Sarkanā Krusta Starptautiskās komitejas un citu iestāžu eksperti, semināram kopumā pulcējot vairāk nekā 100 dalībnieku no dažādām NATO struktūrvienībām.

NATO Ātrās reaģēšanas korpuss Milānā, Itālijā ir daudznacionāls augstas gatavības štābs, kas nepieciešamības gadījumā var operatīvi pārvietoties un uzņemties NATO spēku komandvadību NATO dalībvalstu teritorijā vai ārpus tās robežām, lai nodrošinātu Alianses kolektīvo aizsardzību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
grāmatiņa
grāmatiņa

atbēgus jau līdz tribībei ? Par kariņu visu ko var runāt, bet viss pārējais gan tiai video formātā– citādi uzvedība neadekvāta un panika. Varbūt tomēr pāriet uz sociālo darbu kādā aprūpes centrā. Tur varēs runāt cik vien ienāk prārtā, palasīt pasaciņas un būt pati

Derdz
Derdz

Labi skan, ASV armijas Āfrikas pavēlniecības, bet ja šādi ASV armijas Latvijas pavelniecibas

Ukrainas pieredzes analīze
Ukrainas pieredzes analīze

Ļoti vienkārši, armijai kas aizsargājas nevajag slēpties civiliedzīvotāju īpašumos un pilsētās. Kauties vajag uz lauka vai mežā. Nesenās militārās mācības – laikam “Namejs 2022” parādīja ka taisās karot pilsētā – tātad slēpties starp civiliedzīvotājiem. Tas nozīmē ka uzbrucējs apšaudīs pretinieku pilsētā un cietīs arī civiliedzīvotāji. Vēl tas nozīmē ka patiesībā pilnīgi visiem ir vienalga par civiliedzīvotāju upuriem, gan krievam, gan ukrainim, gan latvietim un arī amerikānim, un katrs savā propogandā var vainot to otru, ka tā otra dēļ iet bojā civiliedzīvotāji.

Robis
Robis

Velna mātīte. Vēl nesen kārtoja rebes spēļu zālēm, nu jau runā no NATO kanceles.

Itālijā rudenī skaisti?
Itālijā rudenī skaisti?

Vēl nesen šī persona vadīja arī būvnieku asociāciju, kuri parakstīja vienošanos, ka turpmāk apņemas nemaksāt aplokšņu algas, un tas tika pasniegts kā liels sasniegums. Tad tur lūk arī meklējama tā mistiskā ēnu ekonomika. Man jautājums, kāda jēga viņai bija traukties uz Itāliju ceļojumā, tpu, sorry komandējumā, ja tāpat zina, ka viņas teiktajam nulle vērtības, turklāt drīz amats būs jāatstāj, jo paristiem aizsardzības joma nespīd. Tas man atgādina petravičas ekskursijas, bez nekādas vērtības mūsu valstij un cilvēkiem. Kad vienreiz tās bezjēgu ekskursijas beigsies. Tāpēc jau jāgrūž airbalticā miljoni, lai šie var braukāt, izšķērdība turpinās, un nu vēl grib vienu ministra amatu.… lasīt vēl »