Vītolu fondā jauna – Ata Švinkas – stipendija izglītībai

Atis Švinka
Foto: Vītolu fonds

Vītolu fonda paspārnē izveidota jauna stipendija izglītībai – tās dāvinātājs ir uzņēmējs Atis Švinka. Viņš pats jau kopš savas karjeras pirmsākumiem zinājis, cik nozīmīga ir jebkura cilvēka dzīvē ir augstvērtīga izglītība, un arī pats savā darbībā sniedzis lielu ieguldījumu, lai Latvijā tādu iegūt būtu iespējams.

Jau 20 gadu vecumā Atis kļuva par “Junior Achievement Latvija” izpildirektoru. Deviņdesmito gadu beigās Atis Švinka kopā ar komandu ieviesa ekonomikas priekšmetu skolās un vadīja projektus: Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) praksi, Līderu programmu un Ēnu Dienu. Šodien šie projekti ir plaši pazīstami sabiedrības vidū un pieredze, ko gūst skolēni, ir neatsverama.

Vērtības un zināšanas, kuras Atis Švinka ir iesējis skolēnu vidū ar “Junior Achievment Latvija” programmu ir sekmējušas ne viena vien veiksmīga Latvijas jaunā uzņēmēja karjeru. Un ne tikai skolēnu, bet pats svarīgākais – skolotāju apmācības, kurās bija tik svarīgi paskaidrot līdz tam nezināmu mācību priekšmetu un tā pasniegšanu. Par ieguldījumu ekonomikā un tautsaimniecībā Atis Švinka saņēma Kultūras fonda Spīdolas balvu (1988).

Paralēli darbam “Junior Achievement Latvija”, Atis Švinka sekmīgi attīstīja savu uzņēmumu LIC Gotus. Savu uzņēmējdarbības un dzīves pieredzi kā mentors, viņš turpina nodot jauniešu Līderu programmā.

Kā vēl viena ieguldījuma forma jauniešu iespējās iegūt labu izglītību tagad ir arī Ata Švinkas stipendija. Pirmais to saņems Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Emīls Suss, kurš Latvijas Universitātē studēs Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē.

“Paldies par piešķirto stipendiju un izrādīto godu saņemt pirmajam Ata Švinkas stipendiju,” raksta Emīls. “Esmu priecīgs, ka varēšu piepildīt savu sapni un kļūt par izcilu fizikas skolotāju. Stipendija mani atbrīvo no uztraukuma par finansiālo nedrošību.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Latviesi.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar