Viņa gāja bojā, pie stūres rakstot SMS. Pēdējie vārdi uzdzen šermuļus…

Ikviens autovadītājs zina, ka transportlīdzekli nedrīkst vadīt, ja esi iereibis. Bet mūsdienās ir vēl kāda liga, kas aizsūta viņsaulē aizvien vairāk cilvēku – gadžeti.

Viedtālruņi un citas kompaktās sakaru ierīces, bez šaubām, ļoti atvieglo ikdienu, taču to lietošana pie stūres ir cēlonis nāvi nesošiem satiksmes negadījumiem. Šim nelāgajam ieradumam ir baisa tendence plesties plašumā, un SMS rakstīšana pie auto stūres kļūst pat daudz bīstamāka, nekā transportlīdzekļa vadīšana reibumā.

Jums šķiet, ka esat novērsis uzmanību no ceļa tikai „ pussekundi”, bet ar to ir diezgan, lai auto iebrauktu pretējā virziena joslā un izraisītu smagu avāriju. 45 zemēs SMS sūtīšana, ja atrodies pie stūres, ir aizliegta ar likumu, 14 valstīs vispār aizliegta mobilo sakaru ierīču lietošana braucamlīdzeklī. Neskaitāmi video televīzijā brīdina par briesmām, kuras šī „pussekundīte” var radīt.

Amerikāniete Kortnija Senforda ir traģisks piemērs tam, kas notiek, ja cilvēks braukšanas laikā novērš uzmanību no ceļa. Tas ir dzīvības vērts vēstījums miljoniem šoferu visā pasaulē.

Kortnijai, tāpat kā daudziem viņas vienaudžiem, patika uzņemt selfijus un publicēt ierakstus sociālajos tīklos. Un to viņa darīja arī tad, kad sēdēja pie stūres…

Kortnija bija tikai 32 gadus jauna. Viņa dzīvoja ASV, Ziemeļkarolīnā un bija pašā savas dzīves sākumā.

Viss mainījās vienā mirklī, kad viņa novērsa skatienu no ceļa, lai publicētu ierakstu savā Facebook lapā. Jaunā sieviete gribēja paziņot visiem, cik laimīga jūtas, dzirdot radio spēlējam dziesmu “Happy” („Happy” dara mani laimīgu!) – un tas bija viņas pēdējais vēstījums… Tuviniekiem palika vienīgi atmiņas par to, cik viņa bija jauna un cik ļoti mīlēja dzīvi…

kortnija-auto1

 

Kortnijas vadītais auto iebrauca pretējā virziena joslā un ietriecās atkritumu vedējā. Kravas mašīnas šoferis tika cauri ar izbīli, turpretī jaunā sieviete nomira tajā pašā mirklī, tikai pāris sekundes pēc dzīvespriecīgā ieraksta sociālajā tīklā.

kortnija-auto2

 

kortnija-auto3

Kad jūs nākamreiz būdami pie stūres sniegsities pēc mobilā telefona, atcerieties, lūdzu, šo traģisko notikumu. Ja jums patiešām ir jānosūta vai jāizlasa svarīga ziņa, vienkārši nedaudz pacietieties līdz brīdim, kad varēsit savu braucamrīku apturēt ceļa malā vai tiksiet līdz stāvvietai.

 

Izsakiet savu viedokli – rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: The Daily Mail

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aigars
Aigars

Visiem dzīvē gadās.. noliek citus bet var gadīties ar pašu sevi tā.. tpc nevajag runāt to kas nav.

Arita
Arita

lab ka vismaz saja gadijumi sii bezatbildiga persona neparava lidz nevienu citu nevainigu cilveku! vispar nesaprotu,ja reiz cilveks atrodas sabiedriska vieta,kaa piemeram uz cela,kur jarekinas ar visu ko,kaaa vispar var no cela noversties!? pat korektiem braucejiem gadas kljuumes,kur nu vel shada tipa gaisagrapshliem,kas ne sekundi nevar izdzivot bez publiceshanaas visos portalos pec kartas! ka vispar tas var ienakt prata! paveicaas vinai,ka pati aizgaaja bojaa..labak taa nekaa but slepkavai un atbildet vel par citu cilveku dzivibam..kas nereti notiek! var mani nosodit par tadu komentu,bet nu tas ir manas domas! Kurs tad mus sargas,ja ne mes pasi! un pat izsargajoties,nekad nebus garantija,ka,man… lasīt vēl »

24680
24680

Līdzjūtība tuviniekiem.

Anonīms
Anonīms

Spriezot pec komentariem Latvija dzivo milji, jauki cilveki.

garāmejot
garāmejot

Stulba, bezatbildīga kaza.

Vienīgais labums visā šajā traģēdijā ir tas, ka aizgāja bojā viena pati, nevis parāva līdzi kādu citu, varbūt pat nevainīgu bērnu.

Arita
Arita

bez saukasanas jau nu vareja iztikt,..bet otra teikuma-pilnigi piekritu-labi,ka sadi bezatbildigi cilveki,neparauj kadu citu lidz!

Lelde
Lelde

32 gadi un patika uzņemt selfijus tāpat kā viņas vienaudžiem?
Kur pasaule ir nonākusi…
Tur prāta tikpat daudz cik 15 gadus veciem tīņiem!

Karla
Karla

Tagad viņa ir tikai muļķe, bet, ja atkritumu vedēja vietā būtu bijusi kāda mazāka mašīnīte, tad viņa varbūt būtu slepkava…

lel
lel

32 gadi nav dzīves sākums

Osis
Osis

Ļoti “adekvāts” komentārs…

selfijs
selfijs

Normalas valstis ar normalu dzives ilgumu tas or dzives sakums

AG
AG

DARVINA BALVU ŠAI PIEŠĶĪRA ???

Kārlis
Kārlis

Muļķiem muļķu liktenis. Tiešām tik nenormāli vajadzēja atjaunināt facebook profilu??? Lai tik iet ellē ar saviem gadžētiem