Tēva baušļi: kā izaudzināt dēlu par labu cilvēku

tēvs

Kāds tad īsti ir labs cilvēks, un kādas lietas vajadzētu iemācīt saviem bērniem, kā arī neaizmirst laiku pa laikam tās atkārtot arī pašiem sev? Atbildi mēģinājis rast portāls thechangeblog.com.

1.Vienmēr centies būt laipns. Tas nemaz nav tik vienkārši, īpaši, kad vai sprāgsti no dusmām. Bet tieši tādā brīdī arī vajag izrādīt savu laipnību, labsirdību.

2. Nejauc laipnību ar uzticēšanos. Daudzi cilvēki izmanto kāda cita laipnību ne īpaši labos nolūkos, un tas ir nepiedodami. Neļauj ar sevi kādam tā izrīkoties un nekad neesi tāds pret citiem.

3. Ciešs rokasspiediens, acu kontakts – tas ir svarīgi. Vīrieši (un ne tikai) tam pievērš uzmanību.

4. Nekad un nekādos apstākļos nesit sievietei vai bērnam. Vīrieši tā nedara. Pat vienu reizi ne. Pat ne tad, kad ļoti dusmojas.

5. Iemāci dēlam rīkoties ar naudu. Bez tā tālu netikt. Taču neļauj naudai būt noteicējai.

6. Spēlē komandu spēles. Spēlējot ar draugiem sporta spēles, var daudz iemācīties. Daudz ko saprast par draudzību, vīrieša raksturu, gara spēku. Ja cilvēks spēles laikā tevi nepiesegs tavu muguru, viņš to neizdarīs arī citās dzīves situācijās.

7. Iebilsti pret tiem, kuri mēdz citus aizvainot. Jo īpaši, ja apvainojums vērsts pret kādu citu.

8. Atceries, kam tu tici. Tikai tādā gadījumā tu varēsi to sasniegt un zināsi, kuros brīžos pats esi netaisns.

9. Runā tikai patiesību, tad tev nebūs nepieciešama laba atmiņa.

10. Ja kāds tev salauzis sirdi, necenties atdarīt ar to pašu

11. Draugi – tā ir pati lielākā bagātība.

12. Atver durvis sievietēm. Šis labas uzvedības likums vienmēr būs aktuāls. Un neļauj sievietei vienai iet pa tumšu ielu, pat tad, ja abi tikko esat sastrīdējušies.

13. Esi labs dēls savai mātei. Tu pat nespēj iedomāties, cik daudz viņa darījusi, lai tu būtu tas, kas esi.

14. Nekad neļauj bailēm traucēt rīkoties pareizi. Dažreiz tev nāksies aizstāvēt savu viedokli, neraugoties uz apstākļiem.

15. Atceries, ka tu dzīvo pasaulē, kurā katram mobilajā tālrunī ir fotokamera.

16. Mīli savu sievu vai draudzeni.

17. Ja tavs bērns aicina parotaļāties, nekad nesaki: “Varbūt citu reizi”. Ja tu neatradīsi laiku bērnam, reiz par to nāksies nožēlot.

18. Atceries, ka bezbailīgu cilvēku nav. Tādēļ brīžos, kad piemeklē bailes, tev jābruņojas ar pretestību tām. Tādos brīžos sakopo visu savu gribasspēku, lai pastāvētu uz to, kam tu tici un aizstāvētu tos, ko tu mīli.

19. Ieklausies savā sirdī. Seko sirdsbalsij. Nenožēlo, ja tā tevi aizvedīs ne tur, kur gribētos. Pat ja tā – tas ir labāk, nekā neklausīt tai.

Atceries, ka mazais puisēns, kurš sēž tev blakus uz dīvāna, nošmulējies ar šokolādi, kādreiz izaugs par pieaugušu vīrieti. Un tu taču gribi, lai viņš būtu labs cilvēks. Bet viss ir atkarīgs no mums, pieaugušajiem. Mēs saviem dēliem varam teikt, kā labāk rīkoties, bet galu galā viņi paši pieņems savus lēmumus. Un pieņems tos, vadoties no tiem pašiem principiem, pēc kādiem  viņus audzinājām mēs.

Būt labam tēvam – tas nav viegli, bet ja tas izdosies, pasaule kļūs labāka, tāpat kā tavs dēls. Bet pats galvenais – esi pats labs cilvēks. Ja tas tev izdosies, tad arī viņam viss sanāks.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar