Seja raida SOS – neignorē brīdinājumus par veselības problēmām

seja

Daudziem cilvēkiem sejā, ja labi ieskatās, ir daudz grumbu, krunciņu un pigmenta plankumu. Vecums, jūs teiksit? Ne vienmēr. Vai zinājāt, ka krunciņas un tumši plankumi uz sejas liecina ne tikai par vecumu, bet arī par to, ka jums ir veselības problēmas?

Zinātnieki secinājuši, ka tas, kāda izskatās cilvēka seja, vistiešākajā veidā ir saistīts ar organisma vispārējo veselības stāvokli. Tāpēc uzmanīgi aplūkojiet savu seju – iespējams, ka jūs pamanīsiet briesmu signālus, kurus jums raida organisms. Neignorējiet tos – atcerieties, ka savlaikus atklāta saslimšana ārstējama daudz veiksmīgāk.

Katra līnija, katra grumbiņa cilvēka sejā par kaut ko liecina. Pat piepeši parādījušies pigmenta plankumi nerodas tāpat vien.

1. Horizontālas grumbas pierē

seja

Šādas grumbas bieži dēvē par „kreņķu krunkām”, jo tās prātā it kā bloķē pārlieku lielu stresu. Ja arī jūsu pierē redzamas šādas horizontālas grumbas – jums ir vairāk jāatpūšas un jārelaksējas. Dodieties atvaļinājumā! Visticamāk, jau ilgāku laiku jūs atpūtu esat atstājis novārtā.

Šim sejas apgabalam tāpat ir tieša saikne ar kuņģi. Iespējams, ka jūs uzturā lietojat pārāk daudz cukura? Varbūt jums garšo trekni ēdieni? Bet, iespējams, jūs dzerat pārāk maz ūdens?  Jums noteikti klātos vairāk piedomāt pie tā, kas nonāk jūsu organismā ēdienreizēs.

 

2. Grumbas pie labās uzacs

seja

Vertikālas grumbas šajā vietā var liecināt par aknu darbības traucējumiem. Ja vēlaties, lai krunciņas pie labās uzacs izzustu, ir jāparūpējas par aknu labklājību.

Ēdiet vairāk zaļumus un dārzeņus zaļā krāsā, saldus augļus un pilngraudu produktus. Dzeriet mazāk kafiju, samaziniet asu ēdienu un sāls daudzumu uzturā. Taču vislabāk doties pie ārsta un pārbaudīt, kā jūtas jūsu aknas. Diemžēl daudzi no mums piekopj dzīvesveidu, par ko organisms, maigi izsakoties, nav sajūsmā.

 

3. Grumbas pie kreisās uzacs

seja-raida-sos-04

Šim sejas apgabalam ir „tiešā saite” ar liesu. Grumbas šajā vietā sejā norāda par problēmām ar šo iekšējo orgānu.

Liesas darbība, kas saistīta arī ar aizkuņģa dziedzeri, var būt traucēta pārmērīgā cukura daudzuma dēļ, ko ik dienas uzņemat našķojoties. Vienkārši padomājiet, cik daudz saldumu jūs lietojat. Žāvēti augļi konfekšu vietā – lielisks sākums rūpēm par organismu! Un kas būs tas, ko mainīsit pēc tam, jūs paši labi zināt.

 

4. Grumba uz virsdegunes

seja-raida-sos-05

Tas nav sastopams bieži, tomēr dažiem cilvēkiem grumbas parādās arī šajā vietā sejā. Parasti grumbu parādīšanās uz virsdegunes ir reakcija uz nopietnu alerģiju.

Lai cik jocīgi tas izklausītos, bet šī vieta sejā ir arī saistīta ar cilvēka libido. Ja jums uzradušās krunkas uz virsdegunes, iespējams, jums mazinājusies kāre pēc seksa.  Varbūt nevajag tik daudz uztraukties par niekiem? Un ēst produktus, kurus dēvē par afrodiziakiem, piemēram, šokolādi, avokado, seleriju u.c.?

 

5. Grumbas acu kaktiņos

seja-raida-sos-06

Tās mēdz dēvēt arī par „vārnu kājiņām”. Ja jūs par tādām neesat neko dzirdējuši, tas nozīmē, ka reti smejaties. Pretējā gadījumā, jūs tās varētu saskatīt arī savā sejā (kas, protams, nav slikti).

Problēma ir vienīgi tad, ja grumbas acs kaktiņos ir sevišķi dziļas un pamanāmas. Tas var liecināt par ātri progresējošām redzes problēmām. Izbeidziet nemitīgi blenzt savā telefonā, mazāk skatieties televizoru un pacentieties mazāk laika pavadīt pie datora.

Bez tam, „vārnu kājiņas” ir „tiešsaistē” ar vairākiem iekšējiem orgāniem – kuņģi, aknām un nierēm. Varbūt jums vajadzētu mēģināt vairāk kustēties un beigu beigās sākt ēst veselīgi?

 

6. Riņķi vai maisiņi zem acīm

seja-raida-sos-07

Vairums no mums tos ierauga spogulī uzreiz pēc pamošanās, ja naktī nav izdevies izgulēties kā nākas. Taču ja redzat tos katru dienu, ļoti iespējams, ka ir traucēta nieru darbība. Ēdiet vairāk augļus un dārzeņus, kā arī centieties dzert vairāk ūdens.

Ja maisiņi zem acīm ir patiešām lieli, tā var būt norāde, ka jums ir problēmas ar asinsvadu sistēmu. Uzlabojiet to – joga vai masāža ir tieši tas, kas uzlabos pašsajūtu un izskatu. Bet vislabāk doties pie ārsta un pārbaudīt savu veselību.

 

7. Pigmenta plankumi uz vaigiem

seja-raida-sos-08

Ja uz vaigiem parādījušies gaiši vai tumši pigmenta plankumi, arī tas var norādīt, ka streiko jūsu iekšējie orgāni. Pirmkārt, un gandrīz pavisam droši – jūs ēdat to, kas pagadās, un tad, kad iegribas.

Otrkārt, visticamāk, jūs smēķējat. Tāpēc, ka pigmenta plankumi uz vaigiem norāda uz plaušu problēmām. Jums ir pēdējais laiks praktizēt elpošanas vingrinājumus un iemācīties kontrolēt savu elpošanu. Plaušas labi attīra ik rīta skriešana.

8. Pinnes un ādas lobīšanās uz degungala

seja-raida-sos-09

Sarkans deguns var arī neliecināt par veselības problēmām, bet pinnes un apsārtums ap tām liecina par problēmām ar asinsriti.   Jums ir paaugstināts risks saslimšanām, kas saistītas ar asinsspiedienu. Ja šī problēma jums ir jau sen, un jūs tai vienkārši nepievēršat uzmanību, iespējams, tieši tagad ir īstais brīdis doties vizītē pie ārsta.

Sirds veselībai ir ļoti liela nozīme. Lai izvairītos no problēmām, nelietojiet uzturā asus un taukainus ēdienus, nedzeriet alkoholu un kafiju. Produkti ar „labajiem” taukiem ir avokado un zivis.

 

9. Grumbas mutes kaktiņos

seja-raida-sos-010

Daudziem cilvēkiem šajā sejas apvidū ir vertikālas grumbas. Šis sejas rajons ir tiešā veidā saistīts ar nerviem un resno zarnu. Par šo iekšējo orgānu atceramies reti, taču tas, cik zarna ir vesela, ir tiešā veidā saistīts ar jūsu veselības stāvokli vecumdienās.

Par laimi, rūpēties par tās veselību ir pavisam vienkārši: ir jāēd šķiedrvielām bagāta pārtika un pietiekamā daudzumā jāuzņem D vitamīns. Mazliet fiziskas slodzes, vairāk ūdens – un viss būs kārtībā!

 

10. Smieklu krunciņas

seja-raida-sos-11

Parasti dziļas grumbas šajā sejas apvidū rodas cilvēkiem, kuri mēdz bieži smieties. Kā zināms, smieties ir veselīgi. Tāpēc arī smieklu krunciņas ir „veselīgas”.

Tomēr, ja jūs nemēdzat bieži smieties, bet smieklu krunciņas jums tomēr ir, tās var liecināt par problēmām ar aizkuņģa dziedzeri. Ēdiet vairāk mellenes, ķiršus, vīnogas, ķiplokus un spinātus. Bet neaizmirstiet arī doties pie ārsta, lai pārbaudītu vairogdziedzeri.

 

11. Grumbas uz virslūpas

seja-raida-sos-12

Ne visiem cilvēkiem, pat cienījamos gados, parādās vertikālas grumbas uz virslūpas.  Bet tie, kuriem tādas ir, gandrīz noteikti ir pīpmaņi. Smēķēšana – viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šajā sejas apvidū rodas principā nedabīgas krunkas.

Tāpat šis sejas apvidus ir „tiešsaistē” ar liesu. Mēģiniet palielināt savā ēdienkartē sakņaugu daudzumu. Sevišķi labs ir rācenis un burkāns. Lai liesai būtu vieglāk, labāk ēst bieži, bet mazām porcijām.

 

12. Plankumi uz lūpām

seja-raida-sos-13

Plankumi uz lūpām var parādīties vairāku iemeslu dēļ. Tie var liecināt par sliktu asinsriti (šajā gadījumā ieteicamas jogas nodarbības), un resnās zarnas un aknu problēmām.  Lai noskaidrotu īsto iemeslu, apmeklējiet ārstu.

 

13. Dubultzods

seja-raida-sos-14

To nu zina vairums no mums – dubultzods liecina par lieko svaru. Šī ir bieži sastopama problēma sevišķi mūsu gadsimtā, kad daudz ēdam un maz kustamies.

Tomēr šis apgabals ir „tiešsaistē” arī ar vairogdziedzeri. Lai uzlabotu tā darbību, lietojiet cinku saturošus produktus un kaut uz laiku atsakieties no maizes un citiem miltu izstrādājumiem.

 

14. “Riņķis ap acs zīlīti”

seja-raida-sos-15

Pētot savu seju, jūs varat pārbaudīt ne tikai grumbas un plankumus, bet arī acis. Ja ievērojat „riņķi” ap acs zīlīti, jūsu organismā var būt paaugstināts holesterīna līmenis.

Tam gandrīz vienmēr var būt nopietnas sekas – ieskaitot infarktu un citas sirdsslimības.  Par laimi, ir daudz veidu, kā samazināt holesterīna līmeni organismā. Ēdiet vairāk dārzeņu un mazāk pārtiku ar lielu transtauku daudzumu. Iekļaujiet ēdienkartē soju un riekstus.

 

15. Redzamas vēnas deniņos

seja-raida-sos-16

Ja deniņu rajonā izspiežas vēnas, tas var būt hipertonijas vēstnesis. Acīmredzot jums ir jācenšas mazāk uztraukties. Ja stresa mazināšanai nākas uzteikt darbu – dariet to. Veselība ir pirmajā vietā! Biežāk dodieties pastaigās, nodarbojieties ar jogu vai pat dodieties ārpuskārtas atvaļinājumā. Ar to nedrīkst jokot!

Bez tam, ēdiet vairāk banānu un pakāpeniski atsajieties no sāls lietošanas. Tiklīdz asinsspiediens atgriezīsies normas robežās, vēnas deniņos vairs nebūs redzamas.

 

16. Grumba zem apakšlūpas

sseja

Daudziem cilvēkiem ir „divi zodi”. Bet tas liecina par to, ka jūsu dzīvē ir pārāk daudz  negāciju un pesimisma.

Paradums vienmēr gaidīt sliktāko var nebūt slikts pats par sevi, bet atcerieties, ka tas posta jūsu veselību ilgtermiņā.   Atlaidiet aizvainojumus. Centieties izvairīties no vilšanās un dusmām. Tas, kas notiek jums iekšā, kā redzat, atspoguļojas uz sejas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: littlethings.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar