Pusmūža krīzes māktu vīriešu sievu deviņi elles kambari

pusmūža krīzes mākts vecis

Pusmūža krīzes akači bieži vien savos neprāta dūksnājos ievelk pat pirms tam visnotaļ stiprus, tikumiski un morāli nelokāmus un nesatricināmus vīriešus un viņi sāk darīt to, ko bieži vien vēlāk par labu vērst vai padarīt par nebijušu nav iespējams. Sievietes, esiet gatavas! Ja jūsu dzīvesdraugam uzglūn nezvērs vārdā „pusmūža krīze”, jums var nākties piedzīvot ellišķus brīžus.

Ikvienam vīrietim mūžā nākas doties cauri tā dēvētās pusmūža krīzes elles kambariem. Patiesībā elles mokas būs jāpiedzīvo jums, mīļās dāmas, kas tobrīd būsit viņiem līdzās. Nāksies likt lietā visu savu vēso saprātu, pacietību un sievišķīgo viltību. Protams, ja tas būs tā vērts.

Lai nu kā, labāk šim procesam sagatavoties jau laikus.

1. Skumjas

Pusmūža krīzes mākts vīrietis skums un sūkstīsies augu baltu dienu. No rīta līdz pat vēlam vakaram. Par visu – par valdību, kaimiņa suni un paaugstināto kefīra cenu; par to, ka šodien ir pirmdiena, ceturtdiena, rudens, tukša kafijas bundža, kafija ir, bet ne tā šķirne, kas viņam garšo, par eiro kursa svārstībām, par neizdevušos dzīvi, karjeru, vakardienas kāršu spēli. Šajā šņukstu simfonijā jums nāksies būt laipnai un atsaucīgai. Patiesībā arī jūsu atsaucība viņu skumdinās. Tāpēc, ka viņš, lūk, ir visu pamests, nevienam nevajadzīgs, bet jūs turpretī tāda laimē starojoša, laipna un atsaucīga, bet noteikti slepeni smīkņājat par viņu.

2. Dusmas

Kad jūsu vīru nemāks skumjas, viņu pārņems niknums. Un, saprotams, pa krāgu dabūs visi, bet pirmkārt jau, protams, jūs. Pat tad, ja frikadeļu zupa jums izdodas tikpat garda „kā mammai”, biksēs buktes – kā viņam pašam un jūs staigājat uz pirkstgaliem, lai netraucētu viņa mieru – tik un tā tas viņu padarīs vai traku: „Tu nepareizi runā, nepareizi skaties, nepareizi uzvedies”. Tādos brīžos, dārgās dāmas, jūsu kvēlākā vēlēšanās būs pakārt viņu aiz „riekstiem” pie lustras, bet šo vēlmi diemžēl jums realizēt neizdosies. Pirmkārt, viņš ir pārāk smags, otrkārt – viņam taču ir pusmūža krīze!

3. Paranoja

Pusmūža krīzes mākts dzīvesbiedrs pārtop ellišķīgā paranoiķī. Viņš pārliecināts, ka visam pasaulē notiekošajam ir tikai viens mērķis: „padarīt viņu traku/nabagu/iedzīt kapā”. Būtu vēl ciešami, ja nabadziņam uzglūnētu tikai masonu brālība, bet būs reize, kad viņš pavisam nopietni turēs aizdomās sievasmāti par slepkavības mēģinājumu, jo viņa „speciāli tās kotletes pārsālīja”. „Kādēļ gan viņai tas būtu jādara?” — jūs painteresēsities, uz to saņemot atbildi — „Lai no manis tiktu vaļā!”. Un vēl jūsu dzīvesdraugs rūpīgi pārbaudīs lielveikala kases čekus (tās pārdevējas, maitas, mēdz saldētu vistu izsist divreiz!), paslepus lasīs jūsu e-pasta vēstules (jo viņš jau sen zināja, ka tas Ojārs no IT departamenta to vien gaida, lai ieņemtu viņa vietu!) un būs pilnīgi pārliecināts, ka zina, kurš samācīja kaķim piečurāt viņa čību (sievasmāte, protams!).

4. Aizvainotība

Ar laiku pusmūža krīzes māktais dzīvesbiedrs sāks atcerēties visus patiešām bijušos vai tikai iedomātos „pāridarījumus”. Izrādās, jūsu kopdzīves laikā aizvainojumu ir sakrājies tik daudz, ka tie viņu smacē vai nost. Un te nu jums, cienījamās dāmas, radīsies izdevība iepazīt līdz šim nezināmās vīrieša zemapziņas dzīles. Jūs būsit ārkārtīgi izbrīnīta, ka pirms desmit gadiem esat izmetusi mēslainē viņa Pašu Mīļāko T-kreklu (nu un tad, ka tas bija caurs kā siets un noķēpāts ar krāsu?!). Tāpat jums nāksies uzzināt, ka visus šos laulībā pavadītos gadus viņš ir gaidījis, kad tad jūs beidzot attapsieties apsveikt viņu Vīriešu dienā (nu un tad, ka tāda nav ierakstīta kalendārā?!). Un pats galvenais – 2008.gadā jūs apēdāt pēdējo mednieku desiņu, kuru viņš bija taupījis nākamās dienas brokastīm! Un lai Dievs ir jums žēlīgs, jo piepeši viņam atausīs atmiņā, ka toreiz jūs vēl uzslavējāt viņu, ka nopircis gardas desiņas….

5. Trulas filmas

Viņš sāks skatīties drūmas filmas un klausīties dīvainu mūziku. Esiet gatavas, ka visu brīvo laiku no krišanas uz nerviem, kaprīzēm un sūkstīšanās par neizdevušos dzīvi, viņš ienirs savdabīgas pašnāvnieciskas „kultūras dzīlēs”, skatoties trulas bezsatura filmas un klausīties smago metālu, kas līdz šim viņam ir šķitis nepieņemams. Tā vietā, lai sestdienu vakaros kopīgi ar bērniem baudītu ģimenes komēdijas un detektīvseriālus, jūs desmitiem reižu pēc kārtas skatīsities vienas un tās pašas dokumentālās filmas par zemūdenēm, dirižabļiem, fortifikāciju un mirušiem ģenerāļiem.

6. Sociopātija

Kopā ar pusmūža krīzes piemeklēto lauleni, dodoties ārpus mājas vai viesos, negaidiet, ka dubļi piepeši pārvērtīsies debesmannā. Ķīviņi ar kaimiņiem, sētnieces audzināšana, skandāli ar oficiantiem un veikalu pārdevējiem, par nemitīgu „laipnību” apmaiņu ar citiem satiksmes dalībniekiem vispār nerunāsim. Tas viss kļūs par jūsu ikdienu, mīļās sievietes. Vislabākais – “ieslēdziet muļķīti” un bruņojieties ar piparu gāzes baloniņu. Jo 99% gadījumu no 100 izrādīsies, ka arī otra konfliktā iesaistītā auto vadītājam ir pusmūža krīze.

7. Aktīvā stadija

Kādā brīdī viņš paziņos, ka „kaut kas ir kardināli jāmaina”. Pats par sevi saprotams, mainīšanu viņš sāks ar jums, bet līdz momentam, kad tas notiks, jūs jau būsit apguvusi viņa uzbrukumu atvairīšanu un vienkārši aizsūtīsiet viņu… trīs mājas tālāk. Toties viss līdzšinējais, ieskaitot sūdzību iecirkņa pilnvarotajam, kuru par jums uzrakstījuši kaimiņi, jums šķitīs tīrais nieks. Tāpēc, ka aktīvais pusmūža krīzes skartais dzīvesbiedrs ir daudz bīstamāks par pasīvo. Labākajā gadījumā, viņam uzradīsies divdesmitgadīga mīļākā vai viņš iegādāsies suni, sliktākajā – tērēs jūsu daudzus gadus sūri grūti krātos ietaupījumus ekstremālam tūrismam vai azartspēlēm. Un vēl viņš sāks apmeklēt neformālas ballītes, nopirks jaunu T-kreklu ar Stallones portretu, krutu moci vai helikopteru. Paciest to vai nē – tas ir jāizlemj jums.

8. Kulminācija

Kam lemts notikt, no tā neizbēgt! Un viņš nenovēršami izstrādās kaut ko tādu, ko vērst par labu/nebijušu nebūs iespējams. Piemēram, paziņos, ka visu mūžu ir nodarbojies ne ar to, kas viņam bijis paredzēts, jo patiesībā ir ģeniāls biržas brokeris, arhitekts vai, vēl trakāk, dzejnieks. Ieņēmis to prātā, viņš uzrakstīs atlūgumu un pametīs savu prestižo un ienesīgo amatu, iemetot sevi brīvmākslinieka statusā, bet jūs (un bērnus) pilnīgā finanšu bedrē. Nekāda atrunāšana te nelīdzēs, apelēt pie skaidrā saprāta arī nav jēgas. Šo katastrofu nevar novērst, atliek vienīgi nogaidīt. Ja, protams, tas ir jūsu spēkos.

9. Fināla akords

Pusmūža krīzes mākts vīrs var jūs pamest. Patiešām. Taču ja viņš būs no sirds paplosījies visās iepriekš aprakstītajās stadijās, visticamāk, jūs tagad atviegloti uzelposit. Izveidosiet jaunu matu griezumu, apciemosiet sen nesatiktus draugus un pāršķirsiet jaunu dzīves lappusi.

Viss aprakstītais, bez šaubām, ir ļaunākais scenārijs. Iespējams, ka jūsu dzīvesdraugs arī pusmūža krīzē spēj domāt un uzvesties pavisam adekvāti. Tādā gadījumā jums ir neticami paveicies!

 Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anonīms
Anonīms

Piekrītu raksta autoram un domāju, ka caur šo iziet cauri visi.
Liekas, ka minēti vieglākie varianti.

Viesturs
Viesturs

hmmm ļoti pārsteidz tās runas par pusmūža vīriešu krīzi…. jo 1. 67 gadi ir vedējais mūža ilgums vīrietim Latvijā = tātad pusmūža krīze vīrietim LR ir 33 gados :D 2. pusmūža krīze ir TIKAI sievietēm, jo uznāk menopauze, TOBRĪD vīrietis nevar un viņam nevajag zaudēt savu vīrietību, laikā kad sieviete zaudē fertilo (sievišķo) pievilcību 3. vīrieši (90%) aprec jaunas, (potenciāli) apaugļojamas sievietes, un tādas viņiem ir vajadzīgas VISU mūžu. (tādas interesē); savukārt sievietēm arī 20 gados interesē sešdesmit gadus veci vīrieši, ja ir vajadzīgā dzīvespieredze un nedaudz nauda :) 4. Vīriešu pusmūža krīze ir viens no lielākajiem feikiem mūsdienu medijos… lasīt vēl »

VIESTURA SIEVA
VIESTURA SIEVA

Ņem tak to savu sarkano helikopteru un brauc vienreiz mājās!

Anti-feminists
Anti-feminists

Filmas “par zemūdenēm, dirižabļiem, fortifikāciju un mirušiem ģenerāļiem” patiesībā ir visnotaļ interesantas un noteikti vērtīgākas par pamuļķām ģimenes komēdijām, kur pieauguši cilvēki vaikstās un grib izlikties smieklīgi.

Velta
Velta

Man arī no skolas laikā interesē zinātniskās, pētnieciskās , dokumentālās filmas. Ļoti reti kuras mākslas filmas.
???? bet seriāli vispār ir kā narkotikas, jo izraisa atkarību: kas būs tālāk?

Kārlis
Kārlis

Vai tiešām rakstā neuztvērāt sarkasmu ? :)