Publicēts pētījums par valstīm, kurās iedzīvotāji ir vislaimīgākie

laime

ANO Ilgtspējīgās attīstības risinājumu tīkla pasūtītā ziņojuma ietvaros publicēts pētījums par valstīm, kurās iedzīvotāji ir vislaimīgākie.

Ceturto gadu pēc kārtas par laimīgāko valsti pasaulē atzīta Somija, Latvija sarakstā ierindojusies 34.vietā, Igaunija 28., bet Lietuva 29.vietā.

Runājot par Somijas atrašanos pirmajā vietā, pētnieki norāda, ka tas “nav pārsteigums”, ņemot vērā, ka Somija “allaž atradusies augstās vietās savstarpējās uzticības izvērtējumā, kas palīdzējusi nosargāt dzīvi un labklājību pandēmijas laikā”.

Somija ir viena no 23 apskatītajām valstīm, kur valdību vada sievietes.

Viņas “sliecas veidot tādu politiku, kurā kopējais mērķis ir labklājība, un tas viņām kopienas transmisijas apslāpēšanu padara par vēl pašsaprotamāku izvēli”.

Pasaules ziņojums par laimi ir balstīts trīs gadu laikā tapušajos Gelapa institūta pētījumos par iedzīvotāju laimes pašnovērtējumu.

Aplūkoto faktoru vidū ir IKP, prognozējamie dzīves gadi pie labas veselības, brīvība, valdības un biznesa korupcijas uztvere.

Pirmajā desmitniekā ierindojušās arī Dānija, Šveica, Islande, Nīderlande, Norvēģija, Zviedrija, Luksemburga un Jaunzēlande.

ASV ir 20.vietā, Krievija 77., Ķīna 85., bet Indija 140.vietā.

149 valstu sarakstu noslēdz Ruanda, Zimbabve un Afganistāna.

ANO Ilgtspējīgās attīstības risinājumu tīkla pasūtītais ziņojums klajā laists, tuvojoties Pasaules laimes dienai.

Visu pētījumu var izlasīt ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar