Merilinas Monro grāmatplaukts: ko lasīja seksa simbols?

Merilinas Monro, seksapīlās blondīnes, vīriešu pielūgsmes objekta tēls mūsu apziņā asociējas pirmkārt ar seksualitāti, blondu matu ērkuli un dziesmu „Happy Birthday, Mr.President”. Taču tas ir stereotips.

Daudzi mēdz uzskatīt, ka sievietes skaistums un pieklājīgs IQ līmenis ir divas nesavienojamas lietas. Seksapīlās blondīnēs vīrieši, visticamāk, iemīlas ne jau viņu prasmes uzturēt sarunu, bet gan glītās sejiņas, kārdinošās figūras un daudzsološā smaida dēļ.

Arī Merilina Monro nav izņēmums – reti kurš ticēs, ka seksa simbola aizraušanās nav katras meitenes labākie draugi – briljanti, grezni limuzīni un skaistuma salonu apmeklēšana, bet gan grāmatu lasīšana. Taču ne vienmēr tēls, ko redzam uz ekrāna, tāds pats ir arī ikdienas dzīvē. Neraugoties uz to, ka Merilina Monro nav skolojusies augstās skolās, Holivudas zvaigzne labi orientējās politikā, interesējās par vēsturi un daudz lasīja.

Merilinas Monro grāmatu plauktā bija angļu dzejnieka, politiķa un domātāja Džona Miltona (John Milton), franču romānu rakstnieka un dramaturga Gistava Flobēra (Gustave Flaubert) un libāniešu rakstnieka Halīla Džibrāna darbi.

Monro bija iecienījusi arī tādus mūsdienu klasiķus kā Ernestu Hemingveju (Ernest Hemingway), īru rakstnieku, dramaturgu un dzejnieku Semjuelu Beketu (Samuel Beckett) un amerikāņu romānu rakstnieku, dzejnieku un mākslinieku Džeku Keruaku (Jack Kerouac).

merilinas-monro-grāmatplaukts9

Vienā no aktrises populārākajiem attēliem Merilina Monro iemūžināta lasām grāmatu. Krāsainās fotogrāfijas autore ir Eve Arnolda. Atpūtas brīdī bērnu rotaļu laukumā leģendārā aktrise lasīja īru rakstnieka Džeimsa Džoisa (James Joyce) romānu „Uillis”, kas neskaitāmās aptaujās atzīts par 20.gadsimta labāko romānu.

Fotogrāfe vēlāk kādā intervijā ir atzinusies, ka toreiz Merilinu Monro esot sastapusi nejauši, un no tā var secināt, ka poza nav iestudēta speciāli fotosesijas vajadzībām. Merilina sūdzējusies, ka viņai ir ļoti grūti uztvert rakstīto, un viņa ilgi vadājusi grāmatu sev līdzi mašīnā.  Aktrisei nācies pamatīgi nopūlēties, lai izlasītu romānu līdz galam, atceras fotogrāfe.
merilinas-monro-grāmatplaukts

Kā jau daudzas radošas personības, arī Merilinas Monro kontā ir vairākas pašas sacerētas vārsmas. Savas dvēseles pārdzīvojumus viņa mēģinājusi izteikt poēzijā. Diemžēl viņas sacerētās dzejas rindas ir  visai tālas no pilnības. Tomēr tās atspoguļo blondā, seksapīlā eņģeļa būtību – skumjas, kas robežojas ar dzīvesprieku un kaisli.

 

Avots: Vanity Fair

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar