Lielbritānijā darbinieki var paņemt “paģiru brīvdienu”

paģiras

“Šogad man bija divas “paģiru brīvdienas” pēc ballītēm ar draugiem un vēl trīs – pēc ballītēm ar darba kolēģiem, stāsta 19 gadu vecā
digitālās aģentūras sabiedrisko attiecību vadītāja Ellija.

Ievērojot vairāku citu uzņēmu pieredzi, Elijas kompānija ir nolēmusi nenoteikt saviem darbiniekiem ierobežojumus atvaļinājumu dienu skaitam un ieviest elastīgu grafiku, vēsta bbc.com.

Bet līdztekus tam Elija un viņas kolēģi var paņemt “paģiru dienu” un strādāt no mājām, guļot dīvānā vai gultā.

“Tā ir liela priekšrocība. Tas viss ir saistīts ar godīgumu. Cilvēki var atļauties nemelot saviem priekšniekiem,” norāda sieviete.

“Turklāt darbiniekiem ar bērniem mūsu uzņēmumā ir daudz priekšrocību, bet tās neattiecas uz tiem, kuriem nav bērnu. Tādējādi priekšrocība neierasties darbā, kad ir paģiras, ir tiem, kuriem nav bērnu,” viņa norādīja.

Elijas priekšniece ir Audit Labs līdzdibinātāja un direktore Klēra Kromptone. Aģentūra atrodas Boltonā, tāpēc ir nepieciešami pievilcīgi darba apstākļi, lai piesaistītu darbiniekus no tuvākās lielās pilsētas Mančestras.

“Mēs gribējām piedāvāt kaut ko tā dēvētajiem tūkstošgades paaudzes pārstāvjiem, kuri nedēļas vidū parasti dodas uz krodziņiem un spēlē bāra (iedzeršanas) spēles. Ja mana komanda zina, ka šiem darbiniekiem gaidāma ballīte, viņi vienkārši iepriekš rēķinās, ka jaunajiem cilvēkiem būs paģiras. Tad viņi strādā, sēžot mājās uz dīvāna, nenovelkot pidžamas,” viņa stāsta.

“Ja kāds paģiru brīvdienas paņem divas vai trīs reizes nedēļā un izlaiž tikšanos ar klientiem, tā ir viela pārdomām. Bet pagaidām visi pret “paģiru brīvdienām” izturas atbildīgi,” saka Ellija.

“Tā ir tikai diena, kad cilvēks strādā no mājām, bet mēs to padarījām pievilcīgāku jauniešiem. Turklāt tā [šāda iespēja] padara cilvēkus godīgākus,” teic sieviete. Klēra saskata plusu tajā, ka dažkārt viņas darbinieki aizkavējas korporatīvajās ballītēs un viņiem patīk neformālas tikšanās ar klientiem.

Tomēr Karaliskā personāla un attīstības institūta konsultants doktors Džils Millers uzskata, ka uzņēmums ir nedaudz kļūdījies ar terminu “paģiru brīvdienas”.

“Nodēvēt to par “paģiru brīvdienu” nešķiet ļoti atbilstoši, ja šādi tiek veicināta pārmērīga alkohola lietošana. Darba devēji ir atbildīgi par savu darbinieku labsajūtu, un viņiem tas jāpatur prātā, izstrādājot korporatīvos noteikumus. Vai uzņēmums iesaka dzert vairāk? Es gribētu nākt klajā ar citu terminu,” minēja konsultants.

Pēc Elijas teiktā, viņas kolēģi cenšas ļaunprātīgi neizmantot “paģiru brīvdienu”. Visi uzvedas aptuveni vienādi – “paģiru dienu” paņem tikai tad, kad patiešām tā ir nepieciešama, neviens nav nekaunīgs un liekas brīvās dienas neņem,” pauda sieviete.

“Pēdējoreiz man ar draugu bija randiņš. Mēs devāmies uz restorānu un izdzērām vīna pudeli, tad atbrauca draugi un es domāju – kāpēc gan mums neaiziet ar viņiem uz krodziņu. Viss tā izvērtās, ka mēs izdzērām diezgan daudz un atgriezāmies visnotaļ vēlu, tāpēc nākamajā dienā es vienkārši piezvanīju [priekšniecei] Klērai un teicu: “Es vakar iedzēru pārāk daudz,” atklāja Elija.

“Man būtu daudz neērtāk izlikties, ka esmu slima. Ja es viņai piezvanītu un melotu, es justos ļoti slikti ikvienā tikšanās reizē ar viņu, man būtu jāturpina melot. Bet tā es zināju, ka saku tikai patiesību, un man nemaz nebija neērti,” norādīja jaunā sieviete.

Lielbritānijā arvien lielāku popularitāti gūst elastīgs darba grafiks, tāpat kā neierobežots atvaļinājumu dienu skaits. Diemžēl tikai nedaudzi uzņēmumi līdz Jaunajam gadam pagūs pieņemt normas par “paģiru brīvdienām”, raksta bbc.com.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: bbc.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar