Latvijā plosās gripa – slēgtas skolas un ir mirušie

gripa

Kopš 17.janvāra valstī ir izsludināta gripas epidēmija. Daugavpilī saslimstība ar gripu jau trīs reizes pārsniegusi epidemioloģisko slieksni.

Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī reģistrēti 283,9 saslimšanas ar gripu gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Nedēļas laikā hospitalizēti 20, bet kopš gripas epidēmijas sākuma – jau 77 cilvēki.

Daugavpilī  Vienības pamatskolā un Saskaņas pamatskolā divas klasēs līdz nedēļas beigām pārtraukts mācību process.

Skolu apmeklētība Daugavpilī aizvadītajā nedēļā samazinājusies no 89% līdz 88,6%, bet pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētība – no 62% līdz 61%.

Laboratoriski Daugavpilī šogad ir apstiprināta A tipa gripa, kas īpaši bīstama vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Saistībā ar SPKC paziņojumu par gripas epidēmijas sākumu, janvāra beigās Daugavpils vicemērs Jānis Dukšinskis (“Attīstības partija”) izdeva rīkojumu par karantīnas noteikšanu pilsētas izglītības iestādēs, ārstniecības un sociālajās iestādēs.

 

Ir mirušie

Šajā gripas sezonā slimība prasījusi  jau 14 cilvēku dzīvības. Kā norāda SPKC, mirušajiem cilvēkiem bijušas sirds un asinsvadu, elpceļu, nieru un citas hroniskas saslimšanas. Kopumā no gripas šajā sezonā mirušas četras sievietes un trīs vīrieši. Visi cilvēki bijuši vecumā virs 60 gadiem.

Kopumā pagājušajā nedēļā Latvijā gripas izplatības intensitāte palielinājusies par 18,1%. Iepriekšējā nedēļā 70 monitoringā iekļautajās ģimenes ārstu praksēs kopumā reģistrēti 450 gripas gadījumi.

Visās 10 monitoringā iekļautajās pilsētās vēršanās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos pārsniegusi 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem jeb gripas epidēmijas slieksni. Visaugstākā gripas intensitāte bijusi Valmieras novadā – 749,5 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt slimnīcā ar gripu pagājušajā nedēļā nogādāti 167 cilvēki, bet vēl 39 cilvēki hospitalizēti gripas izraisītas pneimonijas rezultātā.

 

Gripas simptomi

Gripas simptomi ir drebuļi un strauja ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, stipras galvassāpes, muskuļu un locītavu sāpes, sāpes acu ābolos, kairinoša sajūta rīklē, sauss, kairinošs klepus, sāpes aiz krūšu kaula un izteikts nespēks.

Iedzīvotājiem gripas epidēmijas laikā ir jāievēro īpaša piesardzība sabiedriskās vietās, jālieto pilnvērtīgs uzturs, vitamīni, jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem, regulāri jāvēdina telpas un jāmazgā rokas. Saslimšanas gadījumā jāpaliek mājās un jāizsauc ārsts.

Saslimšana ar gripu īpaši bīstama ir maziem bērniem, grūtniecēm, gados vecākiem cilvēkiem un iedzīvotājiem ar dažādām hroniskām kaitēm, jo var radīt dažādas komplikācijas.

Kā atšķirt saaukstēšanos no gripas, lasiet ŠEIT.

 

Pastāstiet komentāros, kādus profilakses pasākumus veicat jūs, lai nesaslimtu ar gripu un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar