Lai gadu mija nepārvēršas bēdās suņukam un saimniekam

Katru gadu pēc gadu mijas viena ziņa diemžēl ir nemainīga – salūta laikā pazuduši desmitiem suņu, kas bailēs no sprādzieniem aizskrējuši kur nu kājas nes.

Pērn, piemēram, dzīvnieku patversmē “Ulubele” pēc gadumijas atvesto suņu skaits bija gandrīz trīs reizes lielāks nekā iepriekšējā gadā.

Lai bez bēdām pavadītu veco un laimīgi sagaidītu jauno gadu kopā ar četrkājaino mīluli dzīvniekupolicija.lv aicina parūpēties par savu mīļdzīvnieku drošību gan mājās, gan ārpus tām:

• Pārliecinieties, vai suņa kakla siksniņā (vai žetonā/piekariņā) ir ierakstīts saimnieka tālruņa numurs – svētku laikā to aptiniet ar līmlenti un uzrakstiet to.

• Pārliecinieties, vai suņa mikročips ir reģistrēts valsts datu bāzē LDC – https://www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP157/Apraksts.

• Pārliecinieties, lai jūsu datorā/telefonā ir jūsu mīluļa foto, ko nelaimes gadījumā publicēt sludinājumā, ja nu tomēr suņuks noklīst.

Kāpēc? Tāpēc, ka sunim salūts noteikti nerada tādu pašu prieku kā daudziem no mums. Panikā dzīvnieks var norauties no pavadas, izlīst pa žogapakšu vai pārlēkt pāri sētai, vai vienkārši aizbēgt, atpakaļ neatskatoties. Lielai daļai dzīvnieku salūta troksnis izraisa paniskas bailes un viņi bēg tālāk no briesmām.

Ja gadījumā tas tomēr ir noticis, dariet visu iespējamo, lai aizbēgušais dzīvnieks ātrāk nokļūtu atpakaļ mājās.

Lai atrastu dzīvnieku, izmantojiet portāla  www.dzivniekupolicija.lv iespējas:

• Apskatiet dzīvniekus, kas nogādāti dzīvnieku patversmēs vai atrasti un raduši pagaidu patvērumu pie kāda līdzcilvēka;

• Izveidojiet un izvietojiet sludinājumu par pazudušo dzīvnieku, neatkarīgi no tā, kurā Latvijas pilsētā vai apdzīvotā vietā tas pazudis – šī informācija tiks publicēta sociālajos tīklos;

• Izdrukājiet sludinājuma lapu un izlīmējiet dzīvnieka pazušanas apkārtnē.
Atcerieties, nekas nav darīts nevajadzīgi, lai atgūtu savu pazudušo draugu!

Lūgums ikvienam, kurš pamana noklīdušu dzīvnieku:

1) Piesauciet, pieturiet to;
2) Ielaidiet savā sētā, kāpņu telpā, dzīvoklī, degvielas uzpildes stacijā, veikalā vai uzņēmuma teritorijā;
3) Zvaniet 112 un ziņojiet atrašanās vietu – jūs savienos ar attiecīgās pašvaldības dzīvnieku glābšanas dienestu, kurš steigsies palīgā!

Jaunā gada sagaidīšana un svētku uguņošana, iespējams, ir pati briesmīgākā diena suņa dzīvē. Daudzi suņi katru gadu dēļ uguņošanas aizbēg prom no mājām, patversmes ir pārpildītas un dzīvnieku aizstāvji šausmās saķer galvu.Uzzini, kā pasargāt savu mīluli uguņošanas laikā!#sunuskola #sunuapmaciba #jaunaisgads #svetkuugunskurs #sunsunsaluts

Gepostet von Ivars Lielpēteris / Sunuapmaciba.lv am Montag, 30. Dezember 2019
Dzīvnieku patversmi “Ulubele” var sazvanīt pa tel. nr.:  20203333 vai sazināties pa e-pastu: [email protected]. Adrese: Stopiņu novads, Līči,  “Ozolaines” teritorijā, LV-2118, p/n Cekule

Sargājiet savus mīluļus!

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Desa
Desa

Vienkārši tad ar suni nevajag iet ārā un ja viņš mēdz dzīvot pagalmā,uz to laiku ievedam mājās.Salūts taču nesākas negaidīti

prēze
prēze

Varbūt lietderīgi sākt ar jautājumu- kāpēc pilsētā ir jātur vispār dzīvnieki? Pārdesmit palīgu , vēl vairāk glābēju un operatīviem dienestiem… bet ko te dara viss tas pārējais tūkstošgalvainais bars? Te palīdzība vajadzīga lopiņiem vai zema intelekta divkājaiņiem? Ja paši ar sevi nevar tikt galā un vajadzīgs lopiņš, tad varbūt biežāk jāiet uz zvēriņu patversmēm palīdzēt un izkalidēt tos, nevis sevi un visus apgrūtināt