Krievijas iedzīvotāji šokā – gadumijā TV neraidīs “Likteņa ironiju jeb Vieglu garu!”

televīzija

Lielu daļu Krievijas iedzīvotāju pārņēmis pamatīgs apjukums. Iemesls tam ir valsts televīzijas galvenā – Pirmā kanāla lēmums Jaungada naktī nerādīt jau par gadumijas tradīciju kļuvušo filmu “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!”. 

Šī režisora Eldara Rjazanova komēdija beidzamo desmit gadu laikā bija tikpat obligāta Jaunā gada sagaidīšanas sastāvdaļa, kā šampanietis pusnaktī ikviena Krievijas, un ko tur liegties – arī daudzās mājās mūsu valstī.

Iemesls šīm ciešanām ir pavisam triviāls – esot beigušās Pirmā kanāla tiesības pārraidīt slaveno filmu. ”Tā ir visticamākā versija, tomēr plašāk šo jautājumu komentēt šobrīd nevaru,” norādījusi televīzijas kanāla preses pārstāve.

Taču, iespējams, viss nav tik traki – nav izslēgts, ka šo Jaungada filmu demonstrēs kāds cits TV kanāls.

Komēdija “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!” (Ирония судьбы, или С лёгким паром!) uzņemta 1975.gadā, tās režisors ir Eldars Rjazanovs. Filma pirmoreiz tika pārraidīta 1976. gada 1. janvārī Pirmajā kanālā. Filmā galvenās lomas attēlo Andrejs Mjagkovs, Barbara Briļska un Jurijs Jakovļevs. Filmas sižets pamatā atkārto Emīla Braginska un Eldara Rjazanova 1969. gadā uzrakstīto lugu “Laimīgu Jauno gadu! vai Reiz Jaungada naktī…” (С лёгким паром! или Однажды в новогоднюю ночь…). “Likteņa ironija” ir stāsts par divu cilvēku attiecībām un piedzīvojumiem Vecgada vakarā un Jaungada naktī.

Šī filma tiek uzskatīta par vienu no veiksmīgākajiem padomju televīzijas darbiem un tā saglabā savu popularitāti arī pašreiz. Tiek lēsts, ka filmas pirmizrādi televīzijā ir noskatījušies apmēram 100 miljoni cilvēku. 2007. gadā iznāca filmas turpinājums “Likteņa ironija 2”.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar