Kāpēc tie, kas dzer šampanieti, ir gudrāki par citiem

dzer šampanieti

Jau pavisam drīz klāt būs Jaungada nakts un plūdīs šampanieša upes. Neatsakaties no tā. Izrādās, šampanietis patiešām ir zāles. To pierādījuši britu zinātnieki. 

Tie kas dzer  šampanieti trīs glāzes nedēļā,  vecumdienās būs pasargāti no vecuma plānprātības un Alcheimera slimības, apgalvo Rīdinga Universitātē (Lielbritānijā) veiktā pētījuma autori.

Tam iemesls ir polifenoli (bioaktīvie savienojumi, kas paplašina asinsvadus, antioksidanti), kurus īpaši daudz satur tādas vīnogu šķirnes kā Pinot noir un Pinot meunier. Abas izmanto šampanieša ražošanā.

Ir arī priecīga vēsts ne pārāk dārgu dzērienu cienītājiem. Veselību labvēlīgi ietekmē ne tikai elitāras markas, bet arī pavisam parastas šampanieša šķirnes, piemēram, cava vai prosecco.

Zinātnieki paziņojuši, ka visiem tiem, kas regulāri dzer šampanieti, pat uzlabojas telpiskā atmiņa. Tāds secinājums radies pēc veselas virknes veiktu eksperimentu, kurā piedalījās brīvprātīgi pensionāri. Interesanti, ka eksperimenta rezultāti bija pārsteigums arī pašiem zinātniekiem.

Pētnieku grupas vadītājs profesors Džeremijs Spesers skaidro: “Eksperimenta rezultāti patiešām bija pārsteidzoši. Mums pirmo reizi izdevās iegūt tik izsmeļošus datus, kas pierādīja, ka šampanieša mērena lietošana labvēlīgi ietekmē kognitīvās funkcijas gan jauniem, gan vidēja gadu gājuma, gan veciem cilvēkiem – uzlabojas atmiņa un domāšanas ātrums”. Bez tam, šampanietis pasargā no vecuma plānprātības – Alcheimera slimības un citām kaitēm.

Katrā ziņā, ja vēlaties uztrenēt smadzenes, uzlabot atmiņu vai domu asumu, jūs tagad zināt, kas ir jāiegādājas.

Starp citu, neskaitot vīnogas, polifenolus satur arī tēja, olīveļļa, sīpoli, brokoļi un mellenes. Tomēr, kā norāda Džeremijs Spensers, “labums tāds pats, bet jautrības nekādas”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: EveningStandard

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar