Kā sagaidīt Jauno gadu ne tā, kā parasti

Jaunais gads

Ziemassvētkiem pēdējie akordi, un prāts jau apcer gadumiju. Kā sagaidīt Jauno gadu tā, lai tas paliktu atmiņā ilgi? Var, protams, kā vienmēr līksmoties draugu kompānijā, ēst rasolu un pušķot eglīti, un tas ir lieliski. Bet vai jums jau sen tas nav apnicis?

Piedāvājam dažus alternatīvus variantus Jaungada sagaidīšanai.

 

Uzklājiet neparastu Jaungada mielasta galdu

kā sagaidīt Jauno gadu

Ja tomēr nevarat iztikt bez Jaunā gada sagaidīšanas mājas ballītē, pārmaiņas pēc servējiet svinību galdu ar tādiem ēdieniem, kādus vēl neesat nogaršojuši.

Lai jūsu mielasta ēdienkartē nav neviena ēdiena vai dzēriena, kas parasti tiek pasniegts gadu mijā. Izmēģiniet citu tautu ēdienus, apvaicājieties draugiem un paziņām, varbūt viņi jums ieteiks kādu gardumu, kuru ir vērts nogaršot. Sajauciet kādu kokteili ar neparastām sastāvdaļām. Ļaujiet vaļu fantāzijai! Un ja izlemsiet pagatavot kādu svešzemju ēdienu, arī visu mielasta galdu servējiet pēc tās tautas paražām, kuras ēdienu gatavosiet. Ķīniešu, piemēram.

 

Jaunais gads svešzemju tradīcijās

Svinēt gadu miju kādas citas zemes stilā, ir vēl viens veids, kā padarīt neaizmirstamu Jaungada ballīti. Izpušķojiet māju, piemēram, ar japāņu tautai raksturīgiem Jaungada sagaidīšanas rotājumiem vai ķīniešu lukturīšiem un uzcepiet laimes pīrādziņus.

Sagatavojiet viens otram izvēlētās valsts stilam atbilstošas dāvaniņas. Interesanti būs ievērot arī svešzemes paradumus – sitot stundenim pusnakti, ēst no ķekara vīnogas, ja izvēlēsieties Spāniju, vai izslēgt uz pāris minūtēm gaismu un skūpstīties, ja sagaidīsiet Jauno gadu tā, kā to dara Bulgārijā.

 

Jaunais gads brīvā dabā

ka-sagaidit-jauno-gadu-ne-ta-ka-parasti3

Tas patiešām ir jāizbauda kaut reizi dzīvē – Jaunā gada sagaidīšana mežā vai aizsalušas upes krastā. Visapkārt klusums, jūsu izšautās raķetes neaizēnos kaimiņu artilērijas šāviņi, tuvumā neviena jēgu pārdzēruša svinētāja vai vienmēr neiztrūkstošā televizora klātbūtnes.

Vēl var pagūt atrast vietu meža ielokā, līdz kurai neiestiegot spēs aizbraukt jūsu automašīna, sameklēt siltos zābakus un cepuri, un pierunāt draugus un radus pārmaiņas pēc 2016.gadu sagaidīt pie dzīvas eglītes. Neaizmirstiet arī par eksotiskajiem augļiem un krāšņām drānām – nākamais ir Pērtiķa gads!

 

Neparastā vietā pilsētā

Ja jums tomēr nešķiet vilinošs piedāvājums doties Jauno gadu sagaidīt uz mežu, vienmēr var atrast kādu neparastu vietu turpat pilsētā. Tikai mirklis pārdomām, un jūs noteikti atcerēsities par kādu vietu, no kurienes lieliski pārredzama svētku gaismiņās mirdzošā pilsēta, vai, gluži pretēji, kur neviens svešais kāju nesper.

Daudzdzīvokļu nama jumts, pilsētas parks, skatu tornis, kāda pamesta ēka Torņkalnā, vai stadions – kāpēc gan tās nevarētu būt piemērotas vietas Jaunā gada sagaidīšanai?

Ikvienā pilsētā, visticamāk, ir dučiem tādu vietu, kur gadu mijā atkorķēt šampanieti, aizdedzināt brīnumsvecītes un bučoties. Un Jaungada naktī šīm vietām piemīt īpašs šarms. Neticiet? Pārbaudiet!

 

Aktīva Jaunā gada sagaidīšana

ka-sagaidit-jauno-gadu-ne-ta-ka-parasti4

Ir daudz veidu, kā aktīvi sagaidīt Jauno gadu: uz slēpēm meža viducī, ar krāsainām gaismiņām izgreznotā slidotavā, vai Jaungada nakts pārgājienā

Vēl var pagūt noskaidrot, kādas tūristu takas būs pieejamas Jaungada naktī, kādas slidotavas būs atvērtas apmeklētājiem, vai ir kāda tūristu mītne, kur vēl ir atlikušas brīvas vietas.

Tā vietā, lai stūķētu vēderā gastronomijas brīnumus, uz nebēdu dzertu alkoholu un nodrošinātu otrai dienai smagas paģiras, pavadiet Jaungada nakti svaigā gaisā, moži un gūstot jaunus iespaidus.

 

Sāciet Jauno gadu ar labiem darbiem

Ja esat gatavs dalīties ar tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams, sarīkojiet priekšnesumus slimnīcā, bērnu namā vai veco ļaužu pansionātā. Sagādājiet nelielas dāvaniņas, saldumus, pārģērbieties karnevāla kostīmos un dodieties sagaidīt Jauno gadu pie cilvēkiem, kuru svētkos bieži vien pietrūkst īsta prieka.

Ticiet, radot prieku citiem, pašam prieks ir daudz lielāks. Turklāt tas būs lielisks Jaunā gada iesākums.

 

Jaunā gada nakts bez alkohola

Vai atceraties, kad sagaidījāt gadu miju ar skaidru galvu? Visticamāk, tas bija vēl bērnībā, kad vecāki sita pa pirkstiem, ja stiepāt roku pēc šampanieša glāzes pusnaktī. Ja tā, tad Jaunā gada nakts bez grādīgiem dzērieniem arī būs nebijis piedzīvojums.

Un jūs būsit izbrīnīti – arī bez alkohola var priecāties un līksmoties visu nakti! Protams, jums vienam palikt skaidrā nederēs – ir jāpierunā tāpat darīt arī visus ballītes viesus. Bet kāpēc gan nepamēģināt?

 

Sagaidīt Jauno gadu pašam savā sabiedrībā

Un kāpēc gan ne? Jaunajā gadā parasti mēdzam sapulcēties līksmos pulciņos – ar tuviniekiem, draugiem un pat svešiem cilvēkiem. Kāpēc gan šoreiz nevarētu darīt citādi — palikt mājās un šo nakti izbaudīt pats savu sabiedrību?

Sagādājiet gardumus, šampanieti un pavadiet Jaungada nakti mājās. Kad pulkstenis sitīs divpadsmit, uzsauciet tostu pats sev, novēliet sev panākumus un vēlmju piepildījumu, nospraudiet mērķus, kas jāsasniedz Jaunajā gadā.

Un, protams, ja jums piepeši kļūs skumji, jebkurā brīdī var doties ceļā uz kādu jautru ballīti! Jo, kā zināms, Jaungada sagaidīšanas naktī ikviens viesis ir gaidīts. Pat svešinieks.

 

ka-sagaidit-jauno-gadu-ne-ta-ka-parasti5

Citā valstī

Jaunais gads, kas sagaidīts citā valstī, arī var kļūt neaizmirstams piedzīvojums. Nav svarīgi, kurp doties – uz kādu metropoli Eiropā, siltajās zemēs vai kalnu slēpošanas kūrortu, — iespaidu pietiks visam gadam.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar