Eiropas senioriem laiks sākt dzīvot veselīgāk, aicina Pasaules Veselības organizācija

seniori sports pensionari

Vecāka gadagājuma cilvēku skaits Eiropā sāk pārsniegt jauniešu skaitu, tāpēc Pasaules Veselības organizācija brīdina – pienācis laiks pievērsties veselīgākam dzīvesveidam, jo, dzīvojot kā līdz šim, arvien vairāk cilvēku iedzīvosies hroniskās saslimšanās, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Eiropiešiem laiks sākt dzīvot veselīgāk, aicina Pasaules Veselības organizācija. Tā rekomendē vairāk ēst svaigus produktus un samazināt sāls, cukura un tauku daudzumu. Tāpat, lai izvairītos no hroniskām slimībām, ko veicina liekais svars, vairāk būtu jāsporto.

Pensijas vecumu sasniegušajiem ieteicams veikt mērenas intensitātes vingrojumus vismaz divarpus stundas nedēļā. Tā, piemēram, var būt pastaiga raitā solī. Bet tiem, kuri ir labā fiziskā formā, ieteicams pusotru stundu nedēļā sportot aktīvāk, piemēram, peldēt vai skriet. Svarīgi arī stiprināt muskuļus.

Pasaules Veselības organizācijas ieskatā Eiropas valstīm būtu jāpievērš daudz vairāk uzmanības tam, lai iedzīvotāji novecotu, saglabājot labu veselību, un vecums nebūtu sinonīms vēzim, diabētam vai demencei.

Kā pozitīvais piemērs minēta Somija, kur ir plašs veloceļu un pastaigu taku tīkls, parki, kā arī dažādas sporta programmas, lai seniorus iesaistītu fiziskās nodarbībās.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nu nu
nu nu

latvijas pensionāru lielākā daļā priecājas, ja vispār ir ko ēst. un dīka staigāšana noplēš apavus, kur ņemsi jaunus??