Diviem Igaunijas restorāniem kā pirmajiem Baltijā piešķirtas Michelin zvaigznes

NOA Chef’s Hall restorāns Tallinā

Igaunija kļuvusi par pirmo Baltijas valsti, kurā izveidots Michelin restorānu ceļvedis, tostarp diviem piešķirtas prestižās Michelin restorānu zvaigznes, vēsta ERR.

Michelin Igaunijas restorānus un ēdināšanas jomas profesionāļus apbalvoja dažādās nominācijas, taču augstāko novērtējumu – Michelin zvaigznes, ieguva divi restorāni: ”NOA Chef’s Hall” un ”180° by Matthias Diether”.

‘’Igaunija ir viena no tām valstīm, kuru mūsu inspektori rūpīgi izpētījuši daudzu gadu garumā. Pēc vairāku mēnešu ilgas ceļošanas no Tallinas uz Tartu un no Mäeküla uz Kloogarannu viņi atklāja dzīvīgu kulinārijas ainu, kas bagāta ar augstas kvalitātes iestādēm un daudzveidīgām virtuvēm. Izceļot talantīgus šefpavārus un profesionāļus, kuri izpilda gan klasisko igauņu, gan starptautisko repertuāru, izvēlētie restorāni ir lielisks aicinājums atklāt aizraujošus gastronomiskos galamērķus,’’ sacīja ‘’Michelin Guides’’ starptautiskais direktors Gvendals Pulleneks.

Igaunijas Uzņēmējdarbības fonda tūrisma mārketinga vadītāja Heili Klandorf-Järvsoo norādīja, ka pasaulē slavenākās restorānu kvalitātes zīmes piešķiršana Igaunijas restorāniem nozīmē – valsts ir daļa no pasaules gastronomijas kartes. Viņa arī pauda, ka ir daudz cilvēku, kuri konkrētas valstis izvēlas par sava ceļojuma galamērķi tieši Michelin novērtējuma dēļ, tāpēc arī Igaunijā sagaidāms tūristu pieplūdums.

Tāpat Klandorf-Järvsoo sacīja, ka Michelin restorānu zvaigznes vairs nav tikai par luksusa produktiem, bet gan par kvalitatīviem zīmoliem kā luksusa, tā arī ‘’street food’’ restorānos.

Ceļvedī kopumā iekļauts 31 restorāns: ”NOA Chef’s Hall”, ”180 ° by Matthias Diether”, ”NOA”, ”Härg”, ”Fellin”, ”Lore Bistroo”, ”Mantel ja Korsten”, ”Puri”, ”R14”, ”Gianni”, ”Tchaikovsky”, ”Cru”, ”Horisont”, ”Moon”, ”Tuljak”, ”Pull”, ”Fii”, ”Hõlm”, ”Wicca”, ”Ruhe”, ”Põhjaka Manor”, ”Fotografiska”, ”Lee”, ”Rado”, ”Mon Repos”, ”Paju Villa”, ”SMAK”, ”38”, ”Joyce”, ”Lahepere Villa” un ”Mere 38”.

Pieci restorāni arī saņēmuši Michelin novērtējumu kategorijā Bib Gourmand, jo šie restorāni atbilst nosacījumam – labs restorāns, garšīgi ēdieni par saprātīgu cenu. To starpā ir ”NOA”, ”Ox”, ”Fellin”, ”Lore Bistroo” un ”Mantel ja Korsten’.

Savukārt diviem restorāniem piešķirtas Michelin Zaļās zvaigznes par apņemšanos nodrošināt ilgtspējīgu gastronomiju: ”Põhjaka Manor” and ”Fotografiska”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar