Cīņā ar vēzi modele zaudēja žokli, bet nepadevās, turklāt dzemdēja dēlu

Cīņā ar vēzi kanādiešu modele Jeļizaveta Bulohova ne tikai uzvarēja, bet arī dzemdēja dēliņu, kaut gan ļaunās slimības dēļ sievietei nācās pārciest sarežģītu operāciju un zaudēt žokli.

Jeļizaveta no Toronto uz dzīvi Londonā pārcēlās pēc koledžas absolvēšanas. Tad arī sākās viņas septiņu gadu ilgā modeles karjera, kas ļāva apceļot pasauli. Vēl pavisam nesen šī jaunā sieviete defilēja pa mēli Taizemē, Japānā, Honkongā, Dienvidāfrikā, Grieķijā, Londonā un Manhetenā un sapņoja iekarot slavenāko modes zīmolu skates, taču nākotnes plānus skarbi mainīja smagā slimība.

2014. gada maijā 24 gadus jaunā Jeļizaveta un viņas 30 gadus vecais mīļotais Romāns Trubeckis baudīja kopīgo atvaļinājumu Amsterdamā, kad piepeši jaunajai sievietei sāka stipri sāpēt sejas labā puse un pampt žoklis.

Pēc pāris mēnešiem sāpes kļuva neciešamas. Mediķi pēc rūpīgiem izmeklējumiem diagnosticēja  osteosarkomu — kaulu vēzi, kas bija ieperinājies sievietes žoklī. Bija nepieciešama steidzama operācija, taču situāciju sarežģīja tas, ka Bulohova bija bērniņa gaidībās.

Operācija ilga sešpadsmit stundas, kuras laikā ārsti sievietei izņēma 17 cm jeb 95% žokļa. Pēc tam tika veikta sejas labās puses rekonstrukcija, kurā izmantoja pacientes ķermeņa audus un kaulus, kas modeles ķermenī atstāja rētas.

Pirms mokošā ķīmijterapijas kursa sievietei, kura jau bija 28. grūtniecības nedēļā, veica ķeizargriezienu. Pirms laika pasaulē nākušais bērniņš uz 51 dienu tika ievietots intensīvās terapijas palātā mediķu aprūpē.

Jeļizaveta uzskata, ka tieši dēliņš izglāba viņas dzīvību. „Viņš man noteica režīmu, kura ievērošana palīdzēja neapstāties un nenolaist rokas. Viņš neļāva man atslābt, bet šī vārda labākajā nozīmē… Man vienkārši nebija laika sevis žēlošanai”, — teica modele.

Šobrīd Jeļizavetai jau ir sākuši ataugt mati, tomēr apakšžoklī ir palikuši tikai četri zobi. No Jeļizavetas visu šo laiku ne soli neatkāpjas viņas mīļotais, palīdzot it visā. Pēc pāris gadiem Jeļizavetai veiks vēl vairākas sejas rekonstrukcijas operācijas.

Drosmīgo sievieti fotogrāfiju sērijā iemūžinājis kanādiešu fotogrāfs Manolo Kerons (Manolo Ceron) no Toronto.

 

Avots: Vice Canada

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar