Cik ļoti mainās sabiedrības attieksme pret bērnu atkarībā no tā, kā viņš ģērbies

Nevienu nepārsteigs fakts, ka sabiedrības attieksme pret cilvēku lielā mērā ir atkarīga no tā, kā viņš izskatās. Mēs gandrīz vienmēr labāk attiecamies pret ļaudīm, kas šķiet respektabli, nekā pret tiem, kuru izskats vedina domāt, ka viņi ir bezpajumtnieki. Diemžēl arī pret bērniem sabiedrības attieksme ir tāda pati, tikai atšķirībā no pieaugušajiem, viņu vainas tur nav.

Sociālais eksperiments, kuru Gruzijā veica Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds jeb UNICEF, atklāja skaudru ainu. Eksperimenta būtība – sešus gadus veca meitene Anano vientuļa stāv ļaužu pilnā ielā. Sākumā viņas apģērbs liek domāt, ka viņa ir pārtikušas ģimenes atvase, turpretī vēlāk, ka bezpajumtniece.

Eksperimentu nācās izbeigt pirms laika, jo meitene bija pārāk sarūgtināta no tā, kā pret viņu izturējās garāmgājēji.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Emanuels_Kālis
Emanuels_Kālis

Cilvēki uztraucas par “pārtikušo” meiteni vienu uz ielas, jo uzskata, ka viņa nespēj pati tikt ar sevi galā un ir aprūpējama. Pilsētniece, “pamerota” Ubaga bērns jau sen kā māk izgrozīties pa grūto dzīvi un viņu ja redz, tad nesatraucas, diemžēl. Tas, ka restorānā mantas aizvāc, kad ubags nāk ir tikai normāli, ja Tev nākas meklēt iztiku un nav ko zaudēt, tad zādzība ir viena no iespējām. Tas, ka daudzi kļūst rupji, tas gan nav jauki pret bērnu, lai gan, lielāka daļa bērnu-ubagu ir ļoti nepieklājīgi uzstājīgi un tas, ka Anano saskuma ir tikai normāli, jo nekad nav radusi, ka pret… lasīt vēl »