Cik būtu jāpelna pilnvērtīgai dzīvei Latvijā, noskaidrots pētījumā

nauda Pixabay

Latvijā vairākums (91%) aptaujāto cilvēku vecumā no 18 līdz 39 gadiem atzīst, ka pilnvērtīgai dzīvei Latvijā viņiem vajadzētu pelnīt virs 1000 eiro mēnesī “uz rokas”, secināts “Evolution Latvia” jauniešu darba tirgus indeksa “Jaunatne. Darbs. Vide” ietvaros veiktajā pētījumā ar kompāniju “Norstat”.

Saskaņā ar pētījuma datiem trešdaļai (33%) iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem pilnvērtīgai dzīvei Latvijā būtu nepieciešami no 1501 eiro līdz 2000 eiro mēnesī “uz rokas”, kas ir arī visizplatītākā atbilde.

“Ar valstī vidējo algu – 977 eiro pēc nodokļu nomaksas – pilnvērtīgai dzīvei Latvijā pietiktu vien katram desmitajam (9%) respondentam. Vairākums jaunu cilvēku izjūt vajadzību pēc ievērojami augstākiem ienākumiem, lielākoties virs 1500 eiro neto mēnesī. Tādējādi varam redzēt, ka sabiedrības viedokli caurstrāvo vēlme pēc stabilitātes un noteiktības par materiālo labklājību,” skaidro uzņēmuma “Evolution Latvia” Baltijas un Rumānijas personāla pārvaldes vadītāja Sanita Kļaviņa.

Otra populārākā atbilde liecina, ka aptuveni katram ceturtajam (23%) respondentam vajadzētu pelnīt virs 1000 eiro, bet ne vairāk par 1500 eiro mēnesī “uz rokas”. Tad seko teju piektdaļa (18%) aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem, kuri norāda uz vajadzību pelnīt virs 2000 eiro, nepārsniedzot 2500 eiro. Tikmēr katrs desmitais uzskata, ka mēnesī “uz rokas” vajadzētu saņemt virs 2500 eiro, bet ne vairāk par 3000 eiro. Tikpat liels īpatsvars atzīst, ka viņiem nepieciešami vairāk nekā 3000 eiro.

“Līdz 2025.gadam Z paaudze veidos teju ceturto daļu no kopējā pasaules darbaspēka. Nākotne gulstas uz Z un Y paaudzes pleciem, kas radikāli izmainīs organizāciju kultūras un darba vidi. Ņemot vērā mūsu pieredzi, veidojot aptuveni 3000 jaunu cilvēku karjeru, varam pārliecinoši apgalvot – viņi apzinās, ka talanti izvēlas uzņēmumus, nevis otrādi. Tiesa, nereti uzņēmumi ignorē šo faktu, jo katrs trešais (32%) aptaujātais cilvēks darbavietā nejūtas taisnīgi atalgots un novērtēts,” uzsver S. Kļaviņa.

Vienlaikus pētījumā ir redzama vienmērīga korelācija, jo pārsvarā iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem norāda uz vajadzību pilnvērtīgai dzīvei Latvijā “uz rokas” pelnīt līdz 1500 eiro. Personas ar ienākumiem virs 750 eiro mēnesī apgalvo, ka nepieciešamā summa ir no 1501 eiro un vairāk.

Uz jautājumu, cik vajadzētu pelnīt “uz rokas” mēnesī pilnvērtīgai dzīvei Latvijā, trešdaļa (32%) cilvēku vecumā no 18 līdz 29 gadiem norāda summu robežās no 1501 eiro līdz 2000 eiro. Tā ir vispopulārākā atbilde arī vecumā no 30 līdz 39 gadiem, ko atzīst katrs trešais (34%) aptaujātais iedzīvotājs. Nākamā izplatītākā atbilde šajā vecumā ir virs 1000 eiro, bet nepārsniedzot 1500 eiro, ko norāda katrs ceturtais (27%) respondents. Savukārt auditorijā no 18 līdz 29 gadiem otra populārākā atbilde liecina, ka (21%) cilvēku vajadzētu pelnīt “uz rokas” no 2001 eiro līdz 2500 eiro.

Pētījumu par Z un Y paaudzes darbaspēka tendencēm “Evolution Latvia” ar kompāniju “Norstat” veicis šā gada oktobrī, intervējot 504 Latvijas iedzīvotājus 18 – 39 gadu vecumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
stulbs & vēl stulbāks
stulbs & vēl stulbāks

Kāda jēga prasīt vēlamos ciparus, ja inflācija ir 20%?

Rīgas stradiņa klaunuversitāte
Rīgas stradiņa klaunuversitāte

Galvenais ir taisīt aptaujas. Par tām maksā. Par darbu neviens nemaksā

levitkucins
levitkucins

Latiśiem un rumāņiem tik jāmāk kredīts paņemt. Vairāk neko viņiem zināt nevajag