Bulgāru pensionāri audzē marihuānu

Bulgārijas dienvidos vērojama jauna tendence – tā vietā, lai piemājas dārziņā stādītu tomātus, cilvēki sākuši nodarboties ar marihuānas audzēšanu.

Netālu no Grieķijas robežas, Dolna Ribnica ciematā policija konfiscējusi 1,5 tonnas kaņepju. Aiz augstas sētas trīs lielās siltumnīcās ar kopējo platību 2000 m2 pensionāri Stefans un Slavka Trentščevi audzēja marihuānu. Slavka policijai apgalvojusi, ka nauda bijusi nepieciešama gūžas operācijai.

“Es neesmu nevienu nogalinājusi, ne arī apzagusi kādu. Neesmu izdarījusi noziegumu.”

Vietējie zina stāstīt, ka ciemata tuvējos mežos ir vairākas plantācijas ar kaņepju augiem. Ciemata iedzīvotāji smaidot apgalvo, ka marihuānas audzēšana esot gandrīz tikpat izplatīta, kā tomātu stādīšana, bet ar marihuānu varot nopelnīt vairāk.

No viena kaņepju auga kaltētām lapām un ziediem var iegūt no 200 līdz 500 gramiem marihuānas. Melnajā tirgū viena grama cena esot 15 eiro. Pierobežu ciematos un daudz kur citur Bulgārijas dienvidos ar šo nodarbi iedzīvotāji tik aktīvi ir aizrāvušies ne tikai klimatisko apstākļu dēļ, bet arī tādēļ, ka salīdzinoši netālu atrodas lielākie marihuānas noieta tirgi šajā reģionā – Tesaloniki Grieķijā un Bulgārijas galvaspilsēta Sofija.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar