7 pazīmes, ka tavs bērns ir introverts

bērns

Katrs bērns ir unikāls – ar savu raksturu, niķiem un stiķiem. Ja viens savu vienaudžu sabiedrībā jūtas kā zivs ūdeni, bet cits bikli stāv maliņā, kad pārējie līksmojas, ļoti iespējams, ka mazulis pēc dabas ir kautrīgs. Un tikpat iespējams, ka jūsu bērns ir introverts. Kā tikt skaidrībā?

Jāņem vērā, ka introverts un kautrīgs cilvēks nav viens un tas pats. Nereti vecāki to jauc.  Kautrīgu bērnu var iedrošināt, savukārt introverta iedrošināšana situāciju tikai sarežģīs.

Lūk, septiņas pazīmes, kas liecina – tavs bērns varētu būt introverts.

 

1. Bērns izvairās no acu kontakta un komunikācijas ar citiem, it īpaši nepazīstamiem cilvēkiem

Introvertam ir grūti iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Tā nav nepieklājība, bērns šādā veidā cenšas sevi pasargāt.

 

2. Dusmu lēkmes vai slikts garastāvoklis pēc aktīvi pavadītas dienas

Ballīte, skola vai diena atrakciju parkā izsmeļ introverta enerģiju, kas pēc tam nereti atspoguļojas viņa uzvedībā. Ja zini, ka ar bērnu ilgāku laika posmu nāksies pavadīt sabiedrībā, ieplāno laiku brīvam un klusam brīdim vienatnē gan pirms, gan pēc tam.

 

3. Ar savu rotaļu lācīti bērns sarunājas vairāk nekā ar cilvēkiem

Introverti parasti ir daudz klusāki nekā ekstraverti – notikumus un procesus viņi apstrādā savās domās. Nebrīnieties, ja bērns cenšas runāt ar savu mīļāko rotaļlietu, – šādā veidā viņš dalās savās emocijās un pieredzē.

 

4. Viņš daudz labprātāk spēlējas vienatnē

Spēlēšanās vienatnē arī ir viena no introverta bērna pazīmēm. Viņi daudz labprātāk izmanto savu iztēli, nevis komunicē ar citiem bērniem.

 

5. Viņam ir tikai daži draugi

Arī introvertiem ir vajadzīgi draugi un viņiem tādi ir. Tomēr atšķirība ir tāda, ka šiem cilvēkiem ir tikai daži un uzticami draugi. Laika gaitā izveidojas spēcīga saikne, tāpēc introverts ļoti izbauda tuvu cilvēku sabiedrību.

 

6. Viņi ļoti nelabprāt izmēģina jaunas lietas

Jauna pieredze parasti nozīmē to, ka nāksies iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Introverti daudz labāk jūtas pazīstamā vidē un jau iepriekš zināmās situācijas.

 

7. Viņi ar grūtībām izrāda emocijas

Introverti savas emocijas apstrādā domās, tāpēc vecākiem var sagādāt grūtības ar bērnu komunicēt par tām. Nevajadzētu uzspiest to darīt, bet gan dot laiku, lai apdomātos, un ļaut, lai viņi paši tās izrāda, kad ir gatavi. Tajā pašā laikā bērnam ir jāzina, ka vecāki viņu vienmēr mīlēs un atbalstīs.

 

Tomēr nevajadzētu uztraukties, ja atklājat – jūsu bērns ir introverts. Tam ir arī savi plusi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar